Špionážna technika, ktorá môže pomôcť starším ľuďom

V dnešnej dobe pokročilých technológii sa svet pre ľudí s pokročilým vekom stáva čím ďalej tým viac neznámym. Komunikácia s rodinnými príslušníkmi si vyžaduje vedomosti o rôznych nezmyselných mobilných aplikáciách, nakupovanie darčekov je koľko krát pre starších ľudí komplikované ako prechádzka po mínovom poli a v neposlednom rade niektoré nové technológie, s ktorými ste sa nikdy nestretli, môžu byť použité proti vám. Všetky tieto stresy nevplývajú dobre na zdravie ľudí a vôbec nie na ľudí v staršom veku. Nesmiete sa však pozerať na nové technológie len v zlom svetle. Najlepším spôsobom ako eliminovať nepriateľa (technológie),je stať sa s nimi priateľ. Poďme sa teda spolu pozrieť, ako sa dajú moderné technológie využiť na pomoc a uľahčenie života starších ľudí.

Miniatúrne sledovacie zariadenia

V našich životoch nie je zabúdanie ničím výnimočným, obzvlášť u ľudí s pribúdajúcim vekom. Sú to bežné veci na ktoré zabúdame, napríklad vziať si lieky a podobne. Existujú však aj horšie problémy, ako napríklad, keď sa starší človek niekde stratí. Riešiť takúto situáciu môžete rôznymi spôsobmi. Obmedzíte im pohyb, aby ste ich udržali v bezpečí, alebo ich vybavíte sledovacím zariadením. Vďaka GPS lokátoru nielen že budete mať prehľad, kde sa daná osoba nachádza, ale môže aj daná osoba sama, v prípade nebezpečenstva alebo stratenia sa, požiadať o pomoc stlačením SOS tlačidla. Vďaka tejto funkcii vás zariadenie upozorní a vy viete následne danej osobe pomôcť.

Skryté kamery

Jeden z najväčších problémov u starších ľudí je ten, že sú najčastejšími obeťami zločinu. Naši zákazníci si už niekoľko rokov kupujú skryté kamery, práve pre ochranu pred zločinmi. Zachytávanie videozáznamov napomáha práve v tých prípadoch, kedy starší ľudia majú ťažkosti s pamäťou alebo komunikáciou. Akonáhle ale máte zachytené video s arogantnou opatrovateľkou, alebo zlodejom, videozáznam vám pomôže skoncovať s danými činnosťami určite rýchlejšie ako bez hmatateľného dôkazu.

Bezpečná domácnosť

Ľudia majú presvedčenie, že psy sú najlepším riešením pre bezpečnosť. Avšak, psy vyžadujú veľa starostlivosti a to môže byť pre staršieho človeka ťažké. Každodenné prechádzky so psom, zaobstarávanie ťažkých balení potravy a podobne. Pre staršieho človeka to rozhodne nie je sranda. V takomto prípade naši zákazníci volia zabezpečovacie zariadenia rôzneho druhu, či už alarmy alebo dverové kukátka. Takéto riešenia sú rozhodne menej fyzicky náročné a dá sa nimi zabezpečiť akýkoľvek priestor, či už rodinný dom alebo byt.