5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  predajna@SPYobchod.sk       Doprava a platba       Všetko o nákupe       Aktuality       Blog

Špionážna technika, ktorá môže pomôcť starším ľuďom

V dnešnej dobe pokročilých technológii sa svet pre ľudí s pokročilým vekom stáva čím ďalej tým viac neznámym. Komunikácia s rodinnými príslušníkmi si vyžaduje vedomosti o rôznych nezmyselných mobilných aplikáciách, nakupovanie darčekov je koľko krát pre starších ľudí komplikované ako prechádzka po mínovom poli a v neposlednom rade niektoré nové technológie, s ktorými ste sa nikdy nestretli, môžu byť použité proti vám. Všetky tieto stresy nevplývajú dobre na zdravie ľudí a vôbec nie na ľudí v staršom veku. Nesmiete sa však pozerať na nové technológie len v zlom svetle. Najlepším spôsobom ako eliminovať nepriateľa (technológie), je stať sa s nimi priateľ. Poďme sa teda spolu pozrieť, ako sa dajú moderné technológie využiť na pomoc a uľahčenie života starších ľudí.

Miniatúrne sledovacie zariadenia

V našich životoch nie je zabúdanie ničím výnimočným, obzvlášť u ľudí s pribúdajúcim vekom. Sú to bežné veci na ktoré zabúdame, napríklad vziať si lieky a podobne. Existujú však aj horšie problémy, ako napríklad, keď sa starší človek niekde stratí. Riešiť takúto situáciu môžete rôznymi spôsobmi. Obmedzíte im pohyb, aby ste ich udržali v bezpečí, alebo ich vybavíte sledovacím zariadením. Vďaka GPS lokátoru nielen že budete mať prehľad, kde sa daná osoba nachádza, ale môže aj daná osoba sama, v prípade nebezpečenstva alebo stratenia sa, požiadať o pomoc stlačením SOS tlačidla. Vďaka tejto funkcii vás zariadenie upozorní a vy viete následne danej osobe pomôcť.

Skryté kamery

Jeden z najväčších problémov u starších ľudí je ten, že sú najčastejšími obeťami zločinu. Naši zákazníci si už niekoľko rokov kupujú skryté kamery, práve pre ochranu pred zločinmi. Zachytávanie videozáznamov napomáha práve v tých prípadoch, kedy starší ľudia majú ťažkosti s pamäťou alebo komunikáciou. Akonáhle ale máte zachytené video s arogantnou opatrovateľkou, alebo zlodejom, videozáznam vám pomôže skoncovať s danými činnosťami určite rýchlejšie ako bez hmatateľného dôkazu.

Bezpečná domácnosť

Ľudia majú presvedčenie, že psy sú najlepším riešením pre bezpečnosť. Avšak, psy vyžadujú veľa starostlivosti a to môže byť pre staršieho človeka ťažké. Každodenné prechádzky so psom, zaobstarávanie ťažkých balení potravy a podobne. Pre staršieho človeka to rozhodne nie je sranda. V takomto prípade naši zákazníci volia zabezpečovacie zariadenia rôzneho druhu, či už alarmy alebo dverové kukátka. Takéto riešenia sú rozhodne menej fyzicky náročné a dá sa nimi zabezpečiť akýkoľvek priestor, či už rodinný dom alebo byt.

Páčil sa Vám tento článok?
Nenechajte sa zaskočiť pokutou za čiernu skládku na vašom pozemku Nenechajte sa zaskočiť pokutou za čiernu skládku na vašom pozemku Kde najlepšie umiestniť GPS lokátor Kde najlepšie umiestniť GPS lokátor

Diskusia

Tému zatiaľ nikto nekomentoval.

Do diskusie môžu prispievať len registrovaní a prihlásení užívatelia.