5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  predajna@SPYobchod.sk       Doprava a platba       Všetko o nákupe       Aktuality       Blog

Smart domácnosť: Pohodlie, bezpečnosť a úspornosť!

Už ste počuli o smart domácnosti? Do oblasti bývania v posledných rokoch stále viac prenikajú technické novinky a trendy, či už vo forme komplexných systémov alebo jednotlivých prvkov a zariadení. Obvykle je zmyslom týchto vychytávok podstatne pohodlnejšie a variabilnejšie ovládanie najrôznejších domácich spotrebičov, prístrojov a sietí v porovnaní s obligátnymi mechanickými vypínačmi a káblami. Stručne povedané, aj domácnosť je možné mať pod kontrolou on-line bez toho, aby ste fyzicky boli prítomní. Pre daný koncept sa používajú označenia ako "smart dmonácnosť", "inteligentná domácnosť", "smart home" a podobne. Výrobky z kategórie smart home sa stávajú stále viac populárnymi a to nie len u mladších vekových skupín. Taktiež aj u nás sa tento sortiment celkom rýchlo a úspešne udomácňuje, čomu pomáha aj fakt, že ide spravidla o cenovo veľmi dostupné riešenia.

Maximálne pohodlné ovládanie, ale aj bezpečnosť a ekonomický prínos

Užívateľský komfort pritom nie je jedinou pridanou hodnotou zariadení z kategórie smart domácnosť. Väčšina z nich má aj značný praktický význam a radu užitočných funkcií - zníženie nákladov na elektrinu či kúrenie, stráženie úniku vody, regulácia osvetlenia alebo klimatizácie, rýchla informácia o odpojení spotrebičov kvôli skratu v el. sieti a iné. Popri tom nejde nespomenúť aj prínosy čo do zvýšenia bezpečnosti takto vybavených domácností. Smart zásuvky, alarmy, senzory a kamery umožnia sledovanie domu či bytu prakticky odkiaľkoľvek s dosahom WiFi. Jednoducho zabezpečíte okná a dvere. Na diaľku zamknete či odomknete akékoľvek zámky v dome, povolíte či zakážete prístup konkrétnym osobám. Dokonalo zmätiete a odradíte potencionálnych zlodejov manipuláciou s osvetlením či žalúziami. Aké konkrétne produkty pre inteligentnú domácnosť by nemali ujsť vašej pozornosti?

Smart WiFi - zásuvka

Univerzálnym výrobkom, ktorý sa hodí prakticky do akejkoľvek modernej domácnosti je smart WiFi zásuvka SRT-AWS05U. V tomto prípade nie je nutné zariadenie prepájať so žiadnou centrálnou jednotkou, stačí ju iba pripojiť k miestnej domácej WiFi sieti. Prostredníctvom tejto smart zásuvky môžete pohodlne a prakticky odkiaľkoľvek, kde je k dispozícii internet, ovládať kúrenie, vodu, svetlá či iné pripojené zariadenia. Môžete si tak vopred zakúriť, aby ste prišli do miestnosti s požadovanou a preferovanou teplotou alebo dopredu nahriať bojler s vodou. Postrážiť si spotrebu energií. Rozsvietiť a zhasnúť behom dovolenky tak, aby nikto nepostrehol, že nie ste doma.

Inteligentnú zásuvku môžete začať používať za pár minút. Prvým krokom je jej štandardné pripojenie do el. siete. Následne si v App Store či Google Play stiahnete aplikáciu s názvom Smart Life. Pomocou aplikácie spárujete zariadenie s meistnou WiFi sieťou. Potom už nič nebráni tomu, aby ste mohli začať efektívne ovládať svoju domácnosť na diaľku z vášho mobilného telefónu. Smart zásuvka napríklad umožňuje nastavenie ľubovoľného počtu rozvrhov, kedy sa má spínať, alebo konkrétne časové rozmedzie, kedy má byť daný spotrebič aktívny. Vďaka kompatibilite s Google Home či Amazon Alexa môžete zásuvku ovládať aj hlasom.

Záplavový senzor

Na rovnakom princípe ako inteligentná WiFi zásuvka pracuje aj záplavový senzor Secutek Smart WiFi SRT-ASF01. Aj senzor funguje samostatne bez nutnosti zaobstarávať, mnohokrát pomerne nákladné ústredne. Špeciálny inteligentný senzor sa pripojí k miestnej WiFi sieti a po stiahnutí rovnakej mobilnej aplikácie, ako v predchádzajúcom prípade (Smart Life), ho po prepojení s vašim mobilným telefónom môžete začať pohodlne používať. Nie je teda potrebné párovať jednotlivé senzory, avšak senzor je kompatibilný s inými smart WiFi produktami. Samostatná inštalácia a konfigurácia je otázkou niekoľkých minút. Inteligentný záplavový senzor je v podstate pokročilým alarmom plniacim primárne bezpečnostnú funkciu.

V prípade jeho kontaktu s vodou, okamžite začne pípať a behom niekoľkých sekúnd odošle upozornenie na mobil. Maximálna vzdialenosť, v ktorej smart senzor pracuje, sa pohybuje od 25 do 50 metrov, podľa parametrov vášho domáceho WiFi routera. S používaním tejto užitočnej technickej vychytávky nie sú spojené žiadne ďalšie náklady. Naopak, jeho veľkou prednosťou je výnimočne dlhá výdrž batérie, konkrétne bežnej batérie typu CR2. Na jednu túto batériu vydrží senzor pracovať až dva roky. Pritom sa nemusíte obávať, že by sa baterka vybila bez varovania. Alarm je vybavený funkciou stráženia stavu batérie, takže sa s dostatočným predstihom dozviete, že je potrebné batériu vymeniť tak, aby váš objekt nezostal nechránený.

Ďalšie smart zariadenia

Ponuka smart alarmov a iných bezpečnostných zariadení pre domácnosť zahŕňa aj ďalšie moderné výrobky. Medzi ne patrí napríklad dymový detektor charakteristický elegantným dizajnom, ktorý vás okamžite upozorní v prípade výskytu nie len dymu, ale aj zvýšenej teploty v danom objekte, alebo siréna vyznačujúca sa extrémne nízkou spotrebou a plniacu úlohu užitočného doplnku k iným senzorom.

Páčil sa Vám tento článok?
Čo je to špionážna technika a k čomu slúži Čo je to špionážna technika a k čomu slúži Nenechajte sa zaskočiť pokutou za čiernu skládku na vašom pozemku Nenechajte sa zaskočiť pokutou za čiernu skládku na vašom pozemku

Diskusia

Tému zatiaľ nikto nekomentoval.

Do diskusie môžu prispievať len registrovaní a prihlásení užívatelia.