5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  predajna@SPYobchod.sk       Doprava a platba       Všetko o nákupe       Aktuality       Blog

Šikovní pomocníci do školy

Začiatok septembra je všeobecne vnímaný ako obdobie, ktoré nepatrí zrovna k tým najobľúbenejším a najočakávanejším. Asi len s výnimkou natešených prváčikov, pri ktorých sa však prvotné nadšenie a vidina nových dobrodružstiev v nasledujúcich mesiacoch a rokoch strávených sedením v lavici spravidla nenávratne rozplýva.

Z radov starších žiakov a študentov by sme taktiež našli jedincov, ktorí ani v aktuálne prebiehajúcom čase neprepadajú pesimizmu a skepse. Avšak môžeme zodpovedne konštatovať, že kyslé a otrávené tváre sú vo výraznej presile. U rodičov je to viacmenej podobné. Aj bývalí či súčasní šprti priznávajú, že letným prázdninám ťažko môže konkurovať prísnejší denný režim, ranné vstávanie, zvyšujúce sa požiadavky učiteľov a vôbec všetky tie povinnosti okolo školy.

Áno, škola nemusí byť a v mnohých prípadoch ani nie je až taký, slengovo povedané "vopruz", ako možno vyznieva z uvedeného odstavca. Napriek tomu sa dá školský život, malým či väčším školákom spríjemniť užitočnou technickou vecičkou. V našej ponuke je možné nájsť hneď niekoľko modelov, ktoré veľmi vhodne poslúžia nielen ako technická hračka, ale aj ako pomocník, vďaka ktorému si je možné štúdium uľahčiť. 

Vysokoškoláci samozrejme majú ešte pár dní voľna oproti mladším študentom a žiakom k dobu, ale taktiež aj im sa čo nevidieť zase rozbehne onen kolotoč, kedy každá pomoc šetriaca čas a prácu je vítaná. Naviac sa vďaka originálnemu spoločníkovi môžu zaskvieť pred svojimi kolegami a spolužiakmi. Predstavme si teda pár tipov na produkty z našej ponuky, ktoré sa okrem iného skvelo uplatnia aj ako školskí technickí pomocníci, čím rozhodne nemyslíme "pomoc" v zmysle podvádzania pri testoch a podobne.

Pero s diktafónom MQ-92

Diktafón MQ-92 zabudovaný v elegantnom, ale nijak výrazne nápadnom pere je možné využiť aj na väčšie tajné špionážne akcie. Avšak podobne koncipovaný produkt je vhodný aj pre účely rýchleho zachytenia informácií, prejavov či aj celej prednášky alebo vyučovacej hodiny, pričom s vytvoreným záznamom je možné celkom efektívne a pohodlne pracovať. To je zaručené hlavne vďaka veľmi dobrým technickým parametrom zariadenia, ktorým kraľuje citlivý mikrofón zachytávajúci hovory až zo vzdialenosti osem metrov alebo dlhá výdrž batérie umožňujúca nepretržite nahrávať až 12 hodín.

Model je veľmi obľúbený kvôli jednoduchosti jeho obsluhy, ktorú hravo zvládnu aj deti. Nahrávanie sa aktivuje prakticky jediným pohybu, pričom celkovo sa diktafón ovláda pomocou posuvného klipu. Toto špeciálne pero s diktafónom je taktiež vybavené systémom AGC, teda automatickým riadením hlasitosti, kedy dochádza k prispôsobeniu hlasitosti s ohľadom na vzdialenosť a silu objektu, ktorý chceme zaznamenať. Prehrávanie záznamov taktiež nie je nijak komplikované. Pero jednoducho odskrutkujete, vnútri sa nachádza USB konektor, cez ktorý pripojíte zariadenie rovno k počítaču.

Hodinky s kamerou a diktafónom

Koho by nezaujalo pero s diktafónom, môže sa nechať inšpirovať napríklad týmito špeciálnymi hodinkami. Ide o špionážne hodinky s kamerou a diktafónom Secutek MK04 patriace medzi špičkové modely vo svojej kategórii. Hodinky sú vybavené Full HD kamerou, pričom dokážu vytvárať aj fotografie vo vynikajúcom rozlíšení, teda aj dokument s textom bude pri následnej prái s ním celkom čitateľný a použiteľný. Zariadenie umožňuje prepínať medzi jednotlivými režimami, takže ak v danej chvíli potrebujete zachytiť predovšetkým zvuk, povedzme behom prednášky, jednoducho prepnete do tohto režimu.

Jednou zo špeciálnych funkcií týchto hodiniek s kamerou a diktafónom je IR prisvietenie, ktoré hodinkám umožňuje vidieť a prípadne nahrávať v zhoršených svetelných podmienkach, čo z nich robí univerzálny model nie len pre študijné či kancelárske použitie, ale aj pre použitie v teréne, napríklad v prípade potreby diskrétneho vytvorenia dôkazového materiálu. Vytvorené audio či video-záznamy dostanete do počítača prostredníctvom USB konektoru. Predtým je treba hodinky vypnúť. Behom pripojenia k PC sa hodinky nabíjajú. Podobne ako pri pere s diktafónom sa aj tu pohybuje cena okolo 80€.

Mikroslúchadlo pre diskrétnu komunikáciu

Produktom z trochu inej kategórie je potom toto mikroslúchadlo pre skrytú komunikáciu s GSM boxom a profesionálnym mikrofónom. Model Secutek MS13 so špičkovým mikrofónom značky Knowles už je o niečo drahším výrobkom, ktorý spĺňa prísne požiadavky aj pre reálne špionážne akcie. Avšak spojenie so školou a nápovedou sa tak nejak ponúka, takže aj tento profesionálny produkt môžeme na tomto mieste na predstavu spomenúť.

V každom prípade nápoveda na trase k tomuto mikroslúchadlu, nech už ide o akékoľvek účely, je prakticky neodhaliteľná. Celé slúchadlo je práve vďaka jeho miniatúrnym rozmerom možné schovať až do útrob zvukovodu, kde je celkom nepostrehnuteľné. Vďaka vysoko kvalitnému mikrofónu je možná aj obojstranná komunikácia.

A čo keď je potrebné odovzdať mobilný telefón ako pri rôznych skúškach, tajných schôdzkach a podobne? V tomto prípade to vôbec nevadí, nakoľko GSM box, ktorý je súčasťou balenia, plne nahrádza funkciu mobilného telefónu, takže tajné mikrislúchadlo budete môcť plne využívať aj pri vypnutom alebo odloženom mobile.

Podobne originálnych a zaujímavých produktov nie len pre študijné či špionážne účely je v našom špecializovanom obchode veľké množstvo a neustále pribúdajú nové. Urobte si chvíľku a nechajte sa inšpirovať!

Páčil sa Vám tento článok?
GPS lokátory vo filmoch vs. GPS lokátory v skutočnosti GPS lokátory vo filmoch vs. GPS lokátory v skutočnosti Ako vybrať IP kameru Ako vybrať IP kameru

Diskusia

Tému zatiaľ nikto nekomentoval.

Do diskusie môžu prispievať len registrovaní a prihlásení užívatelia.