5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  predajna@SPYobchod.sk       Doprava a platba       Všetko o nákupe       Aktuality

Poradňa: Kamery na batériu vs. kamery s napájaním

Keďže ceny kamier v posledných rokoch výrazne poklesli, čoraz viac ľudí hľadá skrytú kameru na stráženie svojej domácnosti. Možností je neúrekom a veľa ľudí nevie, kde začať. Jednou z prvých vecí, ktorú vždy odporúčame našim zákazníkom je, aby si premysleli, či chcú kameru na batériu alebo s napájaním.

Skryté kamery s napájaním

Na trhu je mnoho skrytých kamier, ktoré môžu byť napájané z el. siete, čo znamená, že sa dodávajú so sieťovým adaptérom alebo USB káblom, ktorý sa pripája k štandardnému USB sieťovému adaptéru. Jednou z najväčších výhod stáleho napájania je to, že kamera môže bežať 24 hodín denne, 7 dní v týždni bez vášho zásahu. Takýto typ kamier je vhodný na dlhodobé sledovanie alebo na zabezpečenie obytných alebo obchodných priestorov.

Napríklad skrytá kamera v sieťovom adaptéri Lawmate PV-UC10i je pekným príkladom skrytej kamery, ktorá na chod využíva stále napájanie z el. siete. Toto zariadenie je v skutočnosti postavené z bežného napájacieho adaptéra do ktorého je zakomponovaná skrytá kamera. Adaptér so skrytou kamerou jednoducho zapojíte do el. zásuvky a kamera vďaka tomu môže fungovať prakticky nonstop.

Jednou z nevýhod skrytý kamier so stálym napájaním je to, že miesta, do ktorých môžete kameru umiestniť, sa obmedzujú iba na oblasti, v ktorých máte k dispozícii elektrickú zásuvku. Dá sa to síce vyriešiť nejakou predlžovačkou alebo pretiahnutím kábla cez stenu, ale vo veľa prípadoch je to nevhodné a nie každý sa odhodlá vŕtať dieru do steny.

Skryté kamery na batériu

Nechcete byť obmedzovaný káblami? Skrytá kamera napájaná s batérie je presne to, čo potrebujete. Ako už názov predpovedá, kamery na batériu sú napájané integrovanou nabíjateľnou batériou. Nejedná sa o tradičné tužkové AA batérie, ide o vysokokapacitné lítium-iónové akumulátory, ktoré umožňujú kamerám mobilitu, takže ich môžete umiestniť kdekoľvek potrebujete.

Veľkosť a výdrž batérii sa líšia v závislosti od zariadenia. Niektoré menšie zariadenia dokážu fungovať iba 1 - 2 hodiny - napríklad kamera v kľúčenke alebo kamera v okuliaroch - zatiaľ čo niektoré môžu na jedno nabitie až niekoľko mesiacov prevádzky - napríklad Mini IR kamera Zetta ZIR32.

Hlavnou výhodou týchto batériových skrytých kamier je ich mobilita - môžete ich umiestniť kdekoľvek potrebujete. Dokonca máme v ponuke batériové kamery, ktoré môžete nosiť so sebou, napríklad hodinky so krytou kamerou na ruku. Nezabudnite vždy skontrolovať technické parametre kamery, aby ste vedeli, ako dlho vydrží batéria, aby ste vedeli na ako dlho sa môžete na kameru spoľahnúť a či bude výdrž spĺňať vaše požiadavky.

Napríklad kamera s výdržou batérie 1 - 2 hodiny nebude pravdepodobne ideálna na celodenné monitorovanie opatrovateľky vášho dieťaťa, takže by ste mali hľadať kamerou s výdržou aspoň 8 - 10 hodín na jedno nabitie.

Ako ste si teda mohli všimnúť, jednou z nevýhod batériových kamier je to, že ich treba nabíjať, čo aj znamená, že počas nabíjania nebudete mať aktívne monitorovanie. Z tohto dôvodu sú batériové kamery vo všeobecnosti viac uspôsobené potrebám krátkodobého sledovania a nie na situácie, kde je nutné nepretržité monitorovanie.

Skryté kamery s dvojitým napájaním

Pokiaľ ide o flexibilitu, tak kamery s dvojitým napájaním sú najlepšie z najlepších. Takéto zariadenia majú schopnosť byť neustále napájané z el. siete a zároveň majú v sebe aj batériu. Kamery sú dodávané s USB káblom a prípadne aj sieťovým adaptérom. Takúto kameru môžete využívať buď z batérie na krátkodobý monitoring alebo ich pripojiť do el. siete pre nepretržitý monitoring 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Takmer každá skrytá WiFi kamera je vybavená dvojitým napájaním v kombinácii s možnosťou online sledovania obrazu cez mobilnú aplikáciu - napríklad Meteostanica so skrytou kamerou. Takéto kamery predstavujú riešenie pre takmer každú situáciu. Či už hľadáte skrytú kameru do domácnosti na monitoring opatrovateľky, do kancelárie na monitoring zamestnancov, alebo si len chcete dohliadnuť na domácich miláčikov, keď ste mimo domu, kamery s dvojitým napájaním a technológiou WiFi sú skvelá voľba.

Páčil sa Vám tento článok?
Tip na produkt: Malé digitálne hodiny IP006 so skrytou WiFi kamerou Tip na produkt: Malé digitálne hodiny IP006 so skrytou WiFi kamerou

Diskusia

Tému zatiaľ nikto nekomentoval.

Do diskusie môžu prispievať len registrovaní a prihlásení užívatelia.