5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  predajna@SPYobchod.sk       Doprava a platba       Všetko o nákupe       Aktuality

Poradňa: Ako postupovať pri výbere diktafónu

Diktafóny sú známe zariadenia, často užitočné v rôznych situáciách. Novinári ich využívajú behom konferencií a rozhovorov. Môžu taktiež fungovať ako osobné hlasové záznamníky. Okrem toho, ich využitie môže byť užitočné na univerzite k záznamu prednášok alebo v podnikaní behom obchodných stretnutí. Zariadenie tohto typu sa taktiež používa pri operáciách polície, súkromných detektívov alebo špeciálnych služieb.

Avšak, diktafóny sú taktiež často používané na nepriateľské účely. Mnohí ste počuli o takzvanom "odpočúvaní škandálov", často sa vyskytujúcich v politike alebo v priemyslovej špionáži. Tieto akcie sú možné vo väčšine prípadov vďaka dobre ukrytým diktafónom. Ich dominancia nad inými inovatívnymi telekomunikačnými systémami tkvie v tom, že nevyžarujú rádiové vlny a tak je ich odhalenie veľmi zložité.

Trh je veľmi bohatý a ponúka riešenia, ktoré vám umožnia zaznamenávať zvuk bez povšimnutia. to je užitočné v mnohých každodenných prípadoch, napr. v prípade nečestného obchodného partnera, hlavne pokiaľ sú na mieste obavy zo straty majetku spoločnosti. Okrem toho v mnohých ďalších nepríjemných a nebezpečných situáciách, kedy sme obeťami hrozieb, nám môže významným spôsobom pomôcť diskrétny záznam.

Diskrétne diktafóny

Na čo sa zamerať pri výbere hlasového záznamníku?

Na trhu dnes dominujú digitálne diktafóny, ktorých veľkou výhodou je spoľahlivosť, malá veľkosť, veľmi jednoduché ovládanie a zber záznamov. Digitálne diktafónu taktiež umožňujú uložiť množstvo informácii a vďaka energeticky úsporným technológiám je možné s nimi dlhodobo pracovať z napájania akumulátoru alebo batérii.

Najdôležitejšie technické a užitočné parametre diktafónu

Formát záznamu a kvalita zvuku

V súčasnej dobe väčšina rekordérov ponúka záznam vo formáte MP3 alebo WMA, ktoré sa bežne používajú. Pre najpokročilejšie aplikácie, záznamové zariadenie nahráva vo formáte PCM (WAVE),ktorý ponúka vyššiu kvalitu zvuku, než je na CD! Dôležitým aspektom je schopnosť meniť formát záznamu a stupeň kompresie v závislosti na tom, či užívateľovi záleží na dosiahnutí najlepšej kvality zvuku alebo najdlhšieho záznamu.

Typ a kapacita pamäte

Diktafóny používajú internú vstavanú pamäť alebo vymeniteľné pamäťové karty (najčastejšie sú to karty microSD / SDHC). Čím väčšia je kapacita, tým lepšie, hlavne v zariadeniach ponúkajúcich najvyššiu kvalitu zvuku PCM. Najbežnejšie sú diktafóny so vstavanou pamäťou s kapacitou 1GB až 4GB, niektoré z nich majú možnosť rozšírenia pomocou vymeniteľných kariet s kapacitou až 32GB.

Konštrukcia zariadenia

Na diskrétne použitie by zariadenie malo byť čo najmenšie, avšak rozmery by nemal obmedzovať dôležité parametre ako je kvalita zvuku alebo pracovná doba na jedno nabitie batérie. K dispozícii sú diktafóny, ktoré sa vďaka svojej malej veľkosti jednoducho zamaskujú. Ďalšou možnosťou je použiť diktafón ukrytý vo veciach, ktoré bežne používame a diktafón tak pri nahrávaní nevzbudí pozornosť.

Typ a citlivosť mikrofónu

Väčšina diktafónov má vstavaný mikrofón. Mikrofóny s vhodne zvolenými vlastnosťami sú schopné zachytiť zvuky konverzácie na vzdialenosť 10 - 12 metrov. Niektoré diktafóny sú vybavené stereofónnymi mikrofónmi, vďaka ktorým je zvuk lepšie reprodukovaný a je jasnejší. V niektorých prípadoch je dôležitým aspektom aj možnosť pripojenia externého mikrofónu.

Typ napájania a pracovná doba

Toto je jeden z najdôležitejších parametrov zariadenia pre záznam zvuku. Je dôležité, aby rekordér fungoval čo najdlhšie na jednu sadu batérie alebo na jedno nabitie batérie. Vďaka použitiu efektívnych a energeticky úsporných riešení môžete u najlepších produktoch dosiahnuť pracovný čas až niekoľko sto hodín.

Užitočné doplnkové funkcie

Moderné digitálne technológie dávajú priestor mnohým ďalším funkciám, vďaka ktorým je práca s diktafónmi jednoduchšia a efektívnejšia. Medzi takéto funkcie patrí:

  • vstavané hodiny a kalendár: hodiny a kalendár umožňujú konfigurovať plán nahrávania
  • displej: pokročilejšie diktafóny majú LCD alebo OLED displej umožňujúci pohodlnejšiu konfiguráciu
  • aktivácia nahrávania detekciou zvuku: táto funkcia vám umožní šetriť pamäť a zlepšiť následné počúvanie nahrávok; nahrávanie sa spustí automaticky, keď diktafón zaznamená zvuk
  • možnosť pripojenia slúchadiel: táto možnosť vám umožní prehrávať nahrávky priamo z diktafónu
  • ochrana prístupu do pamäte: v prípade špecializovaných zariadení je ochrana pred neoprávneným prístupom do pamäte diktafónu zabezpečená šifrovaním dát

Aké diktafóny ponúka SPYobchod?

Spyobchod vám ponúka širokú škálu modelov a typov hlasových záznamníkov, z ktorej si zaiste vyberiete ten pravý pre vaše potrebu.

Jedným z príkladných modelov je Diktafón vo flash disku Esonic MQ-U350. Zariadenie disponuje detekciou zvuku a poskytuje výdrž až 20 hodín záznamu. Vďaka detekcii zvuku je možné tento rekordér skryť na akomkoľvek mieste, kde môže bezpečne "sledovať" a zaznamenávať všetky konverzácie prebiehajúce behom niekoľkých dní.

Pozoruhodné je taktiež Pero s diktafónom Esonic PCM-008. V režime hlasovej detekcie má dlhú pracovnú dobu až 250 dní. Prístroj sa vyznačuje štíhlym a elegantným vzhľadom. Rekordér zaznamenáva a v kvalite PCM (nekomprimovaný zvukový súbor).

Spoločnosť Spyobchod je dodávateľom vysoko kvalitných diktafónov, ktoré majú veľmi dlhú životnosť a taktiež čistý zvuk. V ponuke máme aj najmenšie diktafóny na trhu, používané predovšetkým vládou a políciou.

Ceny digitálnych diktafónov začínajú na čiastke od 20€, diktafóny v najlepšej triede môžu stáť až okolo 500€. Široká paleta diktafónov v našej ponuke umožňuje každému vybrať ten správny model pre špecifické potreby.

Páčil sa Vám tento článok?
Nie ste technický typ? Tieto 4 zariadenia len zapnete a idete do akcie! Nie ste technický typ? Tieto 4 zariadenia len zapnete a idete do akcie! Poradňa: Ako postupovať pri výbere skrytej kamery Poradňa: Ako postupovať pri výbere skrytej kamery

Diskusia

Tému zatiaľ nikto nekomentoval.

Do diskusie môžu prispievať len registrovaní a prihlásení užívatelia.