5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  predajna@SPYobchod.sk       Doprava a platba       Všetko o nákupe       Aktuality

Nevadí, ak nie ste špión: Skrytú kameru môžete používať aj vy

Môžete sa domnievať, že skryté kamery sú doménou súkromných detektívov, policajtov alebo špiónov avšak skryté kamery sa používajú na množstvo iných prekvapivých situácií, o ktorých ste možno ani nevedeli. Ľudia po celom svete používajú skryté kamery, aby im pomohli pri práci, každodennej rutine alebo dokonca pri zábave. Od pozorovania vtákov až po virálne videá na internete, využitie skrytých kamier je skoro až nekonečné. Tu je niekoľko neobvyklých využití.

Prednášky a stretnutia

Najbližšie, keď sa ocitnete na nejakej prednáške alebo pracovnom stretnutí, rozhliadnite sa okolo seba. Ten, kto sa opiera o ruku, sa nemusí len nudiť, ale môže nahrávať rozhovor so skrytou kamerou v hodinkách alebo v pere. Špionážne kamery sú úžasné zariadenia na nahrávanie videí alebo zaznamenávanie poznámok z prednášok a stretnutí, ako aj na zaznamenávanie možných záujmových detailov pre akúkoľvek obchodnú stratégiu.

Virálne videá

Virálne video je video, ktoré sa stane populárnym cez zdieľanie na internete tzv. vírusovým procesom. Bežne sa takéto video šíri cez webové portály, cez e-mailovú komunikáciu či sociálne siete. V posledných rokoch sa tieto videá stali fenoménom. V súčasnosti sa nesmejeme na reláciách s kiksami, namiesto toho máme na internete nahrané milióny žartovných videí. Mnohé z týchto videí boli vytvorené práve skrytou kamerou, ktorá zachytáva vtipné situácie kvôli zábave.

Filmová tvorba

Stále viac a viac filmárov používa technológie skrytých kamier na zachytenie videa a scény, ktoré nie sú bežnou kamerou možné zachytiť. Extrémne športy, ako sú vodné športy a horolezectvo, perspektíva života z prvej osoby alebo pohľady z vtáčej perspektívy, sú len malým prehľadom vzrušujúcich spôsobov implementácie skrytých kamier pre moderné filmy či fotografiu.

Sledovanie prírody

Možno ste nadšeným pozorovateľom vtákov, alebo radi vidíte sovy v ich nočnom prostredí? Alebo ste si istí, že vo vašej záhrade je zaujímavé zviera, alebo ste fotografom divočiny, ktorý sa snaží dozvedieť viac o činnostiach hmyzu, vtákov a rôznych zvierat? Vonkajšie skryté kamery sú ideálne pre všetky tieto druhy používania a umožnia vám objavovať prírodu vo vašom okolí ako nikdy predtým.

Nahrávanie v noci

Už ste niekedy premýšľali nad tým, aké super by bolo vidieť v noci? Vďaka technológii IR prisvietenia sa váš sen splní. Kamery s nočným prisvietením môžu každú noc zaznamenávať akúkoľvek aktivitu mimo vášho domu, aby ste si mohli byť istí, že váš domov nie je v ohrození ale v úplnom bezpečí. Potuluje sa vám po záhrade nejaké zviera alebo nedajbože nezvaný hostia? So skrytou kamerou s nočným videním môžete toto všetko odhaliť.

Skrytá kamera pri hrách

Skryté kamery môžu k vonkajším hrám pridať úplne inú úroveň. Predstavte si, aké vzrušujúca by bola hra ako je paintball, ak by ste mohli sledovať, kde sa súperov tým ukrýva? Alebo nahrať si samotnú hru z prvej osoby ako napríklad jazda na motokáre, kolotoči či na koni? Nie len tieto ale aj mnoho ďalších situácií a zábavných spomienok si môžete nahrať a neskôr so svojimi priateľmi kedykoľvek pozrieť.

Mystery shopping a reštauračná kritika

Je známe, že mystery shoppers (tajný nakupujúci) nosia skryté kamery, aby tajne zaznamenali služby zákazníkom a kvalitu produktov v obchodoch. Reštauračný kritici robia to isté. Mnoho bloggerov na tento účel využívajú práve skryté kamery. Skryté kamery sa využívajú aj v snahe zlepšiť spotrebiteľské skúsenosti. Profesionáli zaznamenávajú dôkazy na účely reportovania manažérom a spoločnostiam, aby mohli opraviť chyby a zlepšiť servis zákazníkom.

Environmentálne štúdie

Vedci zaoberajúci sa životným prostredím často používajú skryté kamery nie len na sledovanie zvykov zvierat a ako ich ovplyvňujú zmeny životného prostredia, ale tiež na sledovanie toho, ako sa mení samotná krajina. Pri použití snímok s dlhou expozíciou je ľahké vytvoriť časozberné videá, ako môžu určité aspekty ovplyvniť životné prostredie spôsobom, ktorý by ste si nemuseli všimnúť vo vašej každodennej rutine.

Páčil sa Vám tento článok?
Bezpečnostné kamery: Základné informácie o tom, ako fungujú Bezpečnostné kamery: Základné informácie o tom, ako fungujú Nie ste technický typ? Tieto 4 zariadenia len zapnete a idete do akcie! Nie ste technický typ? Tieto 4 zariadenia len zapnete a idete do akcie!

Diskusia

Tému zatiaľ nikto nekomentoval.

Do diskusie môžu prispievať len registrovaní a prihlásení užívatelia.