5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  predajna@SPYobchod.sk       Doprava a platba       Všetko o nákupe       Aktuality       Blog

Kde najlepšie umiestniť GPS lokátor

Ak nastane situácia, že sa stratí osoba alebo nejaký objekt, GPS lokátor Vám môže zobraziť informácie o polohe s jedinečnou presnosťou. Namiesto strávenia niekoľkých hodín alebo dní hľadaním niekoho alebo niečoho, Vám stačí jednoducho aktivovať GPS lokátor a získať v reálnom čase informácie o polohe.

Ak nastane situácia, že sa stratí osoba alebo nejaký objekt, GPS lokátor Vám môže zobraziť informácie o polohe s jedinečnou presnosťou. Namiesto strávenia niekoľkých hodín alebo dní hľadaním niekoho alebo niečoho, Vám stačí jednoducho aktivovať GPS lokátor a získať v reálnom čase informácie o polohe. Jediným problémom používania takýchto zariadení je ich správne umiestnenie, pre čo najrýchlejšie získanie najpresnejších informácii.

Sledovanie pohybu osôb

Ako rodič, Vaše deti sú pre vás tým najcennejším. Je prirodzené, že ich chránite pred rôznym nebezpečím. Umiestnenie GPS lokátora Vám umožní získať ihneď informácie o ich polohe. Prvé tri hodiny sú pre stratenú osobu najkritickejšie, ale vďaka GPS lokátoru viete ihneď vidieť, kde sa vaše dieťa nachádza. Bezpečnosť dieťa ja prvá vec, ale určite by vás malo zaujímať aj bezpečnosť daného zariadenia, aby ste minimalizovali jeho prípadné straty. Kde teda správne umiestniť GPS lokátor?

  • V taške alebo ruksaku: Niektoré GPS lokátory sú dosť malé na to, aby sa zmestili do školskej tašky alebo ruksaku
  • Na bicykel: Ak vaše dieťa cestuje do školy bicyklom, inštalácia GPS lokátora na bicykel môže byť veľmi efektívnym riešením.
  • Na ruku: Malé GPS lokátory môžu byť aj v tvare hodiniek, ktoré jednoducho pripnete dieťaťu na ruku. Ideálne to je, keď idete s deťmi na prechádzku napríklad do parku, alebo nákupného centra.

Staranie sa starších ľudí môže byť prácou na plný úväzok. Ak váš starý rodič trpí demenciou, alzheimerom alebo inou poruchou pamäte, použitie GPS lokátoru vám dokáže ušetriť poriadny kus stresu. Nie je ničím nezvyčajným, že ľudia s podobnými problémami sa veľmi jednoducho dokážu stratiť. GPS lokátor je perfektným nástrojom na sledovanie polohy stratenej osoby. Lokátorom viete hľadanie stratenej osoby skrátiť doslova o dlhé hodiny. Pre strateného staršieho človeka je každá minúta kritická. Ako v takýchto prípadoch správne umiestniť lokátor? Tu je pár tipov:

  • Kabelka alebo taška: Mnoho GPS lokátorov je dosť malých na to, aby sa poľahky zmestili do tašky alebo kabelky a pritom nijako neprekážali.
  • Do auta: Je mnoho spôsobov kam umiestniť GPS lokátor do auta. Väčšie zariadenie buď pod kapotu, alebo blatník a menšie zariadenia môžete umiestniť do priehradky alebo sedadla.

Kde v aute umiestniť GPS lokátor

Tisíce ukradnutých áut bolo nájdených pomocou technológie použitej v GPS lokátoroch. Vďaka sledovaniu v reálnom čase môžete bezstarostne sledovať polohu Vášho auta. Zistenie polohy auta Vám nezaberie viac ako minútu. Otázkou však zostáva, kde správne lokátor umiestniť:

  • Pod auto: Ak používate GPS lokátor napájaný z vlastnej batérie, máte možnosť ho pripevniť na podvozok auta. Ubezpečte sa však, že zariadenie upevníte kúsok od okraja auta.
  • Na palubnú dosku: Ak inštalujete zariadenie na palubnú dosku, musíte zvážiť, či Vám nevadí, že nebude zariadenie ukryté. Ak Vám však takéto umiestnenie neprekáža, vďaka tomu, že zariadenie uvidí priamo na oblohu, získate perfektnú presnosť pri získavaní polohy.
  • Pod palubnú dosku: V prípade ak chcete zariadenie skryť z dohľadu, máte možnosť ho umiestniť pod palubnú dosku. Môžete použiť zariadenia, ktoré majú vlastnú batériu, alebo zariadenia napájané priamo z elektroinštalácie auta. Vďaka tomu sa nemusíte báť vybitia batérie.
  • Pod sedadlo: Nakoľko sa jedná o ťažšie prístupné miesto a málokto sa pod sedadlo pozerá, je to skvelé miesto na kamufláž GPS lokátora. Toto umiestnenie však môže spôsobiť nepresnosti pri lokalizácii auta. 
Páčil sa Vám tento článok?
Špionážna technika, ktorá môže pomôcť starším ľuďom Špionážna technika, ktorá môže pomôcť starším ľuďom Zachytené skrytou kamerou: Ako vám môžu zlepšiť život? Zachytené skrytou kamerou: Ako vám môžu zlepšiť život?

Diskusia

Tému zatiaľ nikto nekomentoval.

Do diskusie môžu prispievať len registrovaní a prihlásení užívatelia.