5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  predajna@SPYobchod.sk       Doprava a platba       Všetko o nákupe       Aktuality       Blog

Ako na zlodejov? Pomôcť môže obyčajná fotopasca!

Fotopasca je jedným z najlepších prostriedkov pre zabezpečenie domu, ale aj iného objektu. Slúži ako prevencia proti škodám spôsobených zlodejmi, vandalmi a ďalšími nežiadúcimi hosťami.

Je síce pravdou, že fotopasca zlodejov neodradí od ich konania, ale pomôže ho odhaliť a nárokovať náhradu škody. Oceníte ju, pokiaľ na ochranu majetku nemôžete byť fyzicky prítomní alebo pokiaľ chcete nachytať zlodeja alebo aj suseda pri čine.

Vďaka rozmachu moderných technológii sú dnešné fotopasce na ochranu majetku natoľko výkonné, že vydržia bez nutnosti údržby pracovať dlhé mesiace (v prípade externého napájania napr. pomocou solárnych panelov v podstate nepretržite) a vytvárajú snímky vo vysokej kvalite aj za nepriaznivých podmienok. Spoľahlivo zachytia zlodeja. Preto ich používajú nie len súkromné subjekty, ale aj mestá, polícia a iné štátne inštitúcie a bezpečnostné zložky. Tento užitočný pomocník existuje vo viacerých variantoch.

Napriek tomu, že sa jednotlivé verzie líšia, základné funkcie sú vždy rovnaké:

  • nenápadný, zamaskovaný prístroj, ktorý sa spustí pri detekcii pohybu
  • následne vytvorí fotky alebo krátke video
  • je neviditeľný pri vytváraní záberu
  • má extrémne dlhú výdrž batérie (mesiace, alebo aj roky)
  • je odolný a dokáže pracovať dlhú dobu v nepriaznivých podmienkach
  • dokáže vytvoriť jasný záznam aj za nepriaznivých podmienok (noc, poveternostné vplyvy atď.)
  • záznam vytvára na vložené dátový nosič (micro SD), alebo ich odosiela na zvolený cieľ

Ako fotopasca funguje a vyzerá?

V podstate sa jedná o malú, zakamuflovanú krabičku, ktorá obsahuje nahrávacie zariadenie. Je vybavené pohybovým čidlom, ktoré pri aktivácii spustí kameru a prípadne aj nahrávanie zvuku. Fotopasce vytvárajú záznamy v podobe jednotlivých fotiek, sérií fotiek alebo videá – to všetko sa dá nastaviť. Dá sa povedať, že fotopasca je protikladom k iným zabezpečovacím systémom, medzi ktoré patria napríklad GSM alarmy – tie sú často vybavené sirénou, ktorá má zlodeja vyplašiť.

Aké snímky fotopasca vytvára?

Hlavným účelom fotopascí je kvalitný záznam, nenápadnosť (skryté zariadenie – samozrejme aj pri vytváraní záznamov fotopasca nie je vidieť, nerobí zvuky a pod.) a extrémne dlhá výdrž batérie. Zariadenie je koncipované tak, aby ste ho raz nastavili a následne sa o neho dlhšiu dobu nemuseli starať. Energiu zaisťujú batérie, alebo sa dá pripojiť aj solárny panel, ktorý zaistí v podstate neobmedzenú prevádzku zariadenia. Prístroj sa dá naviac rôzne dovybaviť. Napríklad ochrannou skrinkou proti odcudzeniu alebo solárnym panelom pre nepretržitú prevádzku. 

Koľko fotopasca na zlodejov stojí?

Jednou z hlavných výhod fotopascí, vďaka ktorej sú tak rozšírené, je ich nízka cena. V podstate sa dá kvalitný produkt kúpiť do 200€. Vzhľadom k tomu, že dokáže ochrániť majetok alebo odhaliť vinníkov škôd, ktoré môžu vyjsť na mnohonásobne viac, ide skutočne o veľmi výhodnú investíciu.

Páčil sa Vám tento článok?
Nekonvenčné použitie mini GPS trackerov Nekonvenčné použitie mini GPS trackerov Nástrahy virtuálneho sveta: 7 krokov, ako zostať on-line a v bezpečí Nástrahy virtuálneho sveta: 7 krokov, ako zostať on-line a v bezpečí

Diskusia

Tému zatiaľ nikto nekomentoval.

Do diskusie môžu prispievať len registrovaní a prihlásení užívatelia.