5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  predajna@SPYobchod.sk       Doprava a platba       Všetko o nákupe       Aktuality       Blog

Týranie psa vyriešené pomocou špionážnej techniky

Pes štekal kľudne aj 20 hodín denne

Bývame na štvrtom poschodí bytového domu a vieme, že je to približne rok, os kedy si susedia kúpili psa. Pes občas zaštekal, ale na to sme si zvykli a nerobili sme z toho žiadnu vedu. Až do doby približne pred pol rokom to bolo viac menej bez problémov. Potom sa však situácia zmenila a pes štekal v podstate neustále. Cez deň aj v noci. Niektoré dni to mohlo byť snáď dohormady aj 20 hodín. 

Dohoda so susedom nikam neviedla

So susedom sme sa snažili niekoľkokrát dohodnúť, aby situáciu nejak riešil, ale úplne bez výsledku. Pes štekal ďalej a hlavne v noci už sme z toho začínali byť zúfalí. Niekoľkokrát sme skúšali aj volať políciu, ale vždy chvíľu po jej odchode štekanie začalo znova.

Policajti nám zdelili, že v aktuálnej situácii toho nemôžu moc robiť, keďže zviera nejaví žiadne na prvý pohľad viditeľné známky týrania. Aspoň nám však poradili, aby sme sa situáciu pokúsili nejak zdokumentovať, a že potom môžeme kontaktovať veterinárnu správu alebo políciu s podozrením na týrania zvieraťa. 

Bežné prostriedky nepomohli

Vzhľadom k tomu, že k susedovi do bytu pochopiteľne prístup nemáme, tak možnosti ako získať nejaké dôkazy o týraní boli veľmi obmedzené. Skúšali sme urobiť nahrávku štekania na mobil, ale nebolo to moc úspešné, keďže dlhodobý štekot je síce pre nás neznesiteľný, ale na nahrávke nie je moc počuteľný. Naviac tam nebolo počuť nič iné. 

Problém nám pomohol vyriešiť SPYobchod

Keď sme si už nevedeli poradiť, tak sme pri prehliadaní internetu narazili na SPYobchod, ktorých ponuka sa javila veľmi zaujímo a napadlo nás, že by špeciálna technika mohla pomôcť aj s našim problémom. 

Po konzultácii sme si nakoniec zakúpili zariadenie zvané odposluch cez stenu, ku ktorému nám v SPYobchode vyrobili veľkokapacitnú batériu, aby zariadenie vydržalo v prevádzke celý deň a diktafón, ktorý sa s odpočúvacím zariadením prepojil a pri detekcii nejakého zvuku automaticky spustil nahrávanie. 

Výsledok sa dostavil okamžite

Cca po troch dňoch sme si stiahli nahrávky do počítača a prehrali. Boli sme nadšení, keďže nielen, že tam štekot psa bol počuť perfektne, ale boli tam veľmi zreteľne počuť aj najrôznejšie tupé nárazy, ktoré štekotu a kňučaniu psa predchádzali. 

Znova sme teda kontaktovali políciu, predali im nahrávky a veľmi skoro bolo po probléme. Susedovi bol pes odobraný za týranie. My teraz máme pokoj a snáď aj psíkovi bude teraz na novom mieste lepšie. 

Príbeh bol redakčne upravený a anonymizovaný. 

Páčil sa Vám tento článok?
Špionážna kamera v boji proti príšernému nakladaniu so zvieratami Špionážna kamera v boji proti príšernému nakladaniu so zvieratami

Diskusia

Tému zatiaľ nikto nekomentoval.

Do diskusie môžu prispievať len registrovaní a prihlásení užívatelia.

Najširšia ponuka

Cez 5000 produktov

​Zákazková výroba

Od návrhu až po realizáciu

Diskrétne doručenie

Bez údajov o e-shope

​Špecialista v obore

Viac než 5 rokov v obore