5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  predajna@SPYobchod.sk       Doprava a platba       Všetko o nákupe       Aktuality       Blog

Tradičné vs nízkospotrebové kamery

09.02.2021 Články

Nízkospotrebové kamery, známe aj ako 100% bezdrôtové kamery, sú čím ďalej tým viac populárnejšie.

Dôvodom ich rastúcej popularity je pomerne zrejmý - na inštaláciu nie je nutné ťahať žiadne káble, nakoľko kamery vydržia v prevádzke aj niekoľko mesiacov bez nabíjania z vlastnej batérie. V prípade, že sú vybavené solárnym panelom, tak môžu mať v podstate neobmedzenú výdrž.

Ako fungujú nízkospotrebové bezpečnostné kamery

Bežné kamery majú spotrebu okolo 300mA. Tie nízkospotrebové majú v kľudovom režime zníženú spotrebu aj na menej než 1mA. K prebudeniu kamery z kľudového režimu slúži pohybový senzor, ktorý je schopný kameru behom necelej sekundy "prebudiť", tá začne nahrávať a prípadne pošle aj upozornenie na mobil.

Behom nahrávania má kamera spotrebu rovnakú, ako bežné kamery, teda približne 300mA.

Z vyššie uvedeného vyplýva, že nízkospotrebové kamery sú vhodné hlavne na zabezpečenie priestorov, kde sa nepredpokladá častý pohyb, nakoľko častá aktivácia kamery povedie k jej rýchlemu vybitiu. Ideálnym objektom na stráženie je napríklad zazimovaná chata a podobne. Nízkospotrebové kamery naopak nie sú veľmi vhodné napríklad na stráženie prebiehajúcej stavby, nakoľko celodenný pohyb robotníkov pred kamerou povedie k jej rýchlemu vybitiu. Pre tieto účely je vhodné použiť skôr tradičnú bezpečnostnú kameru s veľkým solárnym panelom a batériou. Napríklad Secutek SBS-NC67G-20X-60W.

Výhody

+ super jednoduchá inštalácia
+ kompaktné rozmery
+ variabilnosť a prenosnosť
+ nie je nutné privádzať žiadne káble

Nevýhody

- neumožňujú vytvárať kontinuálny záznam
- nevhodné pre zabezpečenie miest s veľkým výskytom osôb (častá aktivácia = rýchle vybitie)
- záznam iba pri detekcii pohybu PIR senzorom (dosah cca 5-10m)
- nevie nahrávať do externého DVR rekordéru

Nízkospotrebové IP kamery

Tradičné bezpečnostné kamery

Tradičné bezpečnostné kamery potrebujú stabilné externé napájanie, nakoľko sa nevedia, tak ako tie nízkospotrebové prepínať do úsporného režimu. Či už kamera práve nahráva alebo nie, jej spotreba je približne rovnaká a to cca 300mA.

 

Výhody

+ možnosť kontinuálneho 24/7 nahrávania
+ možnosť nahrávanie podľa časového rozvrhu
+ možnosť nahrávania na vlastnú pamäť aj do externého rekordéru

Nevýhody

- nutnosť privedenia napájacieho kábla

Robustné solárne kamery

Ak chcete kameru, ktorá bude fungovať z vlastného zdroja napájania a zároveň bude vedieť všetko to, čo tradičné bezpečnostné kamery (kontinuálne nahrávanie, časozber, nahrávanie do externého DVR a pod.), tak aj pre takúto situáciu máme riešenie.

Ide o kamery so špeciálne navrhnutým solárnym panelom, ktorý má optimálny výkon pre 24/7 napájanie bezpečnostnej kamery. Solárny panel má priamo v sebe integrovaný vysokokapacitnú batériu, z ktorej je kamera napájané v noci, či keď je pod mrakom. Akonáhle vyjde slnko, tak výkonný solárny panel veľmi rýchlo integrovanú batériu opäť nabije.

Výhody

+ všetky funkcie tradičných kamier
+ úplná energetická sebestačnosť
+ vhodné všade tam, kde nie je možnosť pripojenia do el. siete a zároveň si nemôžete dovoliť kompromisné riešenie

Nevýhody

- vyššia cena
- väčšie rozmery

4G PTZ IP kamera Secutek SBS-NC67G-20X so solárnym dobíjaním

Páčil sa Vám tento článok?
Kde se dá skryť špionážna minikamera? Kde se dá skryť špionážna minikamera? Super asistenti do školy Super asistenti do školy

Diskusia

Tému zatiaľ nikto nekomentoval.

Do diskusie môžu prispievať len registrovaní a prihlásení užívatelia.