5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  predajna@SPYobchod.sk       Doprava a platba       Všetko o nákupe       Aktuality       Blog

Super asistenti do školy

September je všeobecne pociťovaný ako obdobie, ktoré nepratrí práve k tým najobľúbenejším a najočakávanejším. Len s výnimkou natešených prváčikov, u ktorých sa však prvé nadšenie a vidina nových dobrodružštiev v nasledujúcich mesiacoch a rokoch strávených sedením v lavici väčšinou nadobro rozplynie. Z rád starších žiakov a študentov by sme tiež našli jedincov, ktorý ani v aktuálne prebiehajúcom čase neprepadajú pesimizmu, každopádne je možné zodpovedne povedať, že kyslé a otrávené tváre sú vo výraznej presile. U rodičov je to podobné. Aj sebeväčší bývalí alebo súčasní bifľoši priznávajú, že letným prázdninám ťažko môže konkurovať prísnejší denný režim, ranné vstávanie, vŕšiace sa požiadavky učiteľov a vôbec všetky tie povinnosti okolo školy. 

Samozrejme, škola nemusí byťa v niektorých prípadoch ani nie je zas taká "otrava" ako to možno znie z úvodného odstavca. Napriek tomu, kedy inokedy spríjemniť malým alebo veľkým školákom pobyt v škole aj mimo ňu nejakou skvelou technickou vecičkou, než práve teraz? V našej ponuke môžete nájsť hneď niekoľko modelov, ktoré veľmi dobre poslúžia nie len ako technická hračka, ale aj ako pomocník, vďaka ktorému je možné uľahčiť si štúdium, typicky napríklad na prednáškach, pri diktovaní, potrebe rýchlo čokoľvek zaznamenať a pod. Vysokoškoláci majú samozrejme na rozdiel od mladších študentov a žiakov ešte pár dní voľna k dobru, ale im sa čo nevidieť zas rozbehne kolotoč, kedy každá pomoc šetriaca čas a prácu je vítaná. Naviac sa vďaka digitálnemu spoločníkovi môžu blysnúť preds vojimi kolegami či spolužiakmi. Predstavme si teda pár tipov na produkty z ponuky nášho eshopu, ktoré sa okrem ďalšieho skvelo uplatnia aj ako technická pomoc v škole, čím nemyslíme "pomoc" v zmysle podvádzania pri testoch a pod.

Pero s diktafónom

Diktafón MQ-94N zabudovaný v peknom, ale nijak výrazne nápadnom pere, je možné využiť aj na väčšie tajné špionážne akcie. Každopádne podobne koncipovaný produkt je vhodný aj na účely rýchleho zachytenia informácií, prejavov alebo aj celej prednášky či vyučovacej hodiny, pri čom so získaným záznamom je možné efektívne a pohodlne pracovať. To je zaručené hlavne vďaka veľmi dobrým technickým parametrom zariadenia s veľmi citlivým mikrofónom, ktorý zachytáva hovory až zo vzdialenosti 8 metrov a slhou výdržou abtérie umožňujúcou až dvanásťhodinové nepretržité nahrávanie. 

Model je obľúbený hlavne kvôli jednoduchosti jeho obsluhy, ktorú hravo zvládnu aj deti. Nahrávanie sa aktivuje jedným pohybom, pri čom celkovo sa diktafón ovláda cez posuvný klips. Toto špeciálne pero s diktafónom je tiež vybavené systémom AGC, teda automatickým riadením hlasitosti, kedy dochádza k prispôsobeniu hlasitosti s ohľadom na vzdialenosť a silu ojektu, ktorý chceme zaznamenať. Prehrávanie záznamov nie je nijak komlikované, pero jednoducho rozšróbujeme, vo vnútri sa nachádza USB konektor, cez ktorý pripojíme zariadenie rovno k počítaču, bez potreby pripájacieho kábla.

Náramok s diktafónom a kamerou

Jedná sa o špionážne hodinky s kamerou a diktafónom v náramku ML-D5 disponujúce moderným športovým vzhľadom. Náramok je vybavený Full HD kamerou. pri čom dokáže aj fotografovať vo veľmi dobrom rozlíšení a preto bude dokument s textom pri následnej práci s ním dobre čitateľný. Zariadenie umožňuje rýchle spustenie nahrávania, takže v prípade, že potrebujeme zachytiť len niektoré dôležité pasáže z prednášky je výbornou voľbou. 

Náramok disponuje vstavanou pamäťou 8GB a nie je tak potrebné dokupovať žiadne pamäťové karty. Nahrané audio či video záznamy do počítača dostaneme pripojením náramku k PC, kde sa zobrazí ako bežný vimeniteľný disk. Veľkou výhodou je tiež možnosť nahrávania aj počas nabíjania zariadenia. 

Mikroslúchadlo na nenápadnú komunikáciu

Produktom z trošku inej kategórie je potom toto slúchadlo na tajnú komunikáciu s GSM boxom a profesionálnym mikrofónom. Model Secutek MS18 so špičkovým mikrofónom značky Knowles je už dražším výrobkom, ktorý spĺňa prísne požiadavky aj pre reálne špionážne akcie. Každopádne spojenie so školou a nápovedou sa tak nejak ponúka, a teda aj tento profesionálny produkt môžeme na tomto meiste zmieniť. 

V každom prípade nápoveda na trase k tomuto mikroslúchadlu, nech ide o akékoĽvek účely, je prakticky neodhaliteľná. Celé slúchadlo je hlavne vďaka jeho miniatúrnym rozmerom možné schovať až do útrob zvukovodu, kde je úplne nepostrehnuteĽné. Vďaka vysoko kvalitnému mikrofónu je možná aj obojstranná komunikácia. 

A čo v prípade, že je potrebné odovzdať mobilný telefón ako u rôznych skúšok, takných schôdzok a podobne? Vôbec to nevadí, pretože GSM box, ktorý je súčasťou produktu plne nahrádza funkciu mobilného telefónu, takže tajné mini-slúchadlo budete môcť použiť aj pri vypnutoma lebo odloženom mobilnom telefóne. 

Podobne originálnych a zaujímavých produktov nie len na študijné alebo špionážne účely je v našom špesializovanom obchode široké množstvo a neustále pribúdajú nové. Urobte si chvíĽku a nechajte sa nami inšpirovať.