5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  predajna@SPYobchod.sk       Doprava a platba       Všetko o nákupe       Aktuality       Blog

Strašidlá predsa (ne)existujú!

11.05.2021 Články
Zvláštne až neuveriteľné udalosti, pri ktorých rozum ostane stáť, ľudská koža sa ihneď zmení na "husiu", po chrbte sa preženie mrazivý prievan a dych sa zatají. Ľudia sa s takýmto pocitom stretávajú už odpradávna a to prakticky v rámci všetkých kultúr a na najrôznejších miestach na svete. Nevysvetliteľné javy medzi nebom a zemou sú veľmi živou témou dodnes a to nielen medzi fanúšikmi známych amerických seriálov "Akta X" či "Lovci duchov".

Všetko má rozumné vysvetlenie! Alebo nie?

Väčšinou asi najskôr platí, že pri šírení rozmanitých zarážajúcich historiek, šírených povier a subjektívnych silných zážitkov ľudí predstavuje živnú pôdu civilizačnému prostrediu, ktoré je charakteristické nižším stupňom vedeckého poznania. Na druhú stranu aj v dnešnej dobe techniky a rozsahu vedenia, ktoré je neporovnateľné s dobami minulými, zostávajú aj naďalej mnohé stretnutia a svedectvá zahalené otáznikmi a tajomnom. Ako to teda vlastne je? Má všetko na svete svoje logické a racionálne vysvetlenie? Či sa musíme zmieriť s tým, že niečo sa skrátka dôveryhodne a jednoznačne objasniť nedá?

V každom prípade, aj tajným kamerám sa občas podarí NIEČO zachytiť, pričom je zrejmé, že nielen pre tzv. lovcov duchov sa produkty špionážnej techniky bežné stávajú vítaným pomocníkom, prostredníctvom ktorého chcú dokázať, že predsa len existuje niečo viac, než len ilúzie a podvrhy!

Príhoda zo školskej chodby

V duchu hesla "nech žijú duchovia" sa takto preslávila napríklad jedna cirkevná katolícka škola v írskom Corku, ktorá sa radí k najstarším v danej oblasti. V nočnom tichu temnej školskej chodby znenazdajky zaznie silná rána. Dvere sa rozletia. Vedľa toho je možné zazrieť aj zvláštne sveto a tiene. Hýbu sa aj skrinky, z ktorých vypadnú knihy a papiere. Kto to celé mal na svedomí? Nespokojný poltergeist či vychytralí študenti, krotí všetko rafinovane a dôkladne nastražili? Ostatne, tzv. "pranky", teda video-vtipy sú dnes medzi tínedžermi nepochybne cool. Ale ako by to presne dokázali urobiť? Všetko toto zostáva zakryté tajomstvom. Márna sláva, školskí inšpektori možno nie sú jediným strašiakom, ktorý sa môže v škole bez predošlého varovania objaviť.

Na mieste historickej bitky

Asi najväčšími šampiónmi čo do aktivity a obľube dokumentovať nadprirodzené javy sú obyvatelia Spojených štátov amerických, kde na nich území je pravdepodobne najviac prípadov tohto druhu. Známy denník The Sun napríklad informoval o rodine Waltyových žijúcich v starom dome v blízkosti mesta Manassas vo Virginii. Názov zmienenej lokality vám najskôr nič moc nepovie, ak nie ste znalci či fanúšikovia vojnovej histórie.

Práve tu sa totiž odohrala jedna z prvých veľkých bitiek v rámci americkej občianskej vojny a to pred viac než 150 rokmi. Je dosť možné, že jej dôkaz je živý aj do dnešnej doby. Ako inak si vysvetliť opakovane sa zjavujúcu ohavnú postavu starej gazdinej, ktorá vydesila psa v dome spomínanej rodiny?

Prízraky na cestách

A ako je to s neobjasnenými a paranormálnymi javmi u nás? Určite o poznanie skromnejšie, ale aj napriek tomu sa tu nájdu prípady, ktoré vyzerajú skutočne veľmi podivne bez ohľadu na to, čí veríme alebo nie. Za zmienku určite stojí skúsenosť o ktorú sa podelil muž toho času prechádzajúc obcou na sever od mesta Plzeň nesúcu názov Bezvěrov a ktorou vedie cesta prvej triedy. Dochádza tu k podozrivo vysokému množstvu dopravných nehôd, vrátane tragických, nakoľko je tu cesta pomerne neprehľadná. Vodič si chcel pôvodne natočiť na kameru snehovú fujavicu, keď v tom v tme zazrel siluetu postavy mávajúcu rukami smerom k nemu, ako by ho chcela pred niečim varovať.

S použitím zdroja: https://www.thesun.co.uk/news/2766290/ghost-civil-war-maid-spooked-dog/

Páčil sa Vám tento článok?
Špionážna technika Špionážna technika Najobľúbenejšie kamerové systémy Najobľúbenejšie kamerové systémy

Diskusia

Tému zatiaľ nikto nekomentoval.

Do diskusie môžu prispievať len registrovaní a prihlásení užívatelia.