5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  predajna@SPYobchod.sk       Doprava a platba       Všetko o nákupe       Aktuality       Blog

Odpočúvanie Android

09.08.2021 Tipy pre riešenia konkrétnych situácií
Odpočúvanie Android
Odpočúvanie Android je možné pomocou špeciálnych programov Mobilšpión či Odpočúvanie Android Premium, ktoré umožňujú sledovať celú radu funkcii. Program umožňuje nie len odpočúvanie telefónnych hovorov, ale aj sledovanie messengerov ako je Whatsapp, Viber a pod.

Štandardné bezpečnostné mini kamery často nie sú rieššením

Podnikatelia do svojich prevádzok vo veľkom inštalujú tradičné kamerové systémy, ktoré majú určite svoje opodstatnenie pri narušeniu zvonku. Pri krádežiach prevádzaných vlastným personálom nám ale obvykle očakávaný výsledok neprinesú. Prečo? Zamestnanci sa totiž veľmi skroro naučia, kde sú kamery nainštalované a aký priestor snímajú. Dajú si potom pozor, aby na záznamoch nebolo nič usvedčujúce vidieť. Aj napriek tomu, že nám bežný kamerový systém nezaistí priame dôkazy, je vhodnou voľbou pred inštaláciou špionážnych kamier sa uchýliť práve k bežným kamerám. 

Dajte hosťom aj zamestnancom vediet o (obyčajných) kamerách

Použitie tajných kamier dokáže byť problematické, existuje však malý trik ako ich využiť v súlade so zákonom. Začneme u klasických kamier (ktoré sú dobre vidieť). Človek, ktorý vie, že môže byť na zázname, si určite dvakrát rozmyslí to, či urobiť niečo nevhodné. Nezabúdajme ale ani na zákonné podmienky. Ak umiestnite kameru do vašej prevádzky, zo zákona o tom musia byť informovaní zákazníci (ceduľka pri vstupe) a súčasne aj zamestnanci - dajte im podpísať prehlásenie o tom, že vedia, že v prevádzke sa nachádza nahrávacie zariadenie. V opačnom prípade riskujete opletačky so zákonom. 

V prípade, že po nainštalovaní bezpečnostných kamier tažkosti neustanú, je na čase riešiť dodatočné opatrenia. A práve tu prichádzajú na rad špionážne kamery. V príapde, že už máte od zamestnancov podpísané, že o kamerách vedia, máte možnosť použiť aj tie skryté. Samozrejme sa nájdu aj takí, ktorí prvé kroky v podobe nainštalovania tradičných kamier a oznamovacej povinnosti preskočia, potom ale musia počítať s tým, že záznam nebude legálny a nebude ho možné použiť napríklad na súde alebo ako podklad pre políciu. 

Z našich skúseností vieme, ýe dopadnutie páchateľa po inštalácii špionážnej kamery prebehne veľmi rýchlo. Napríklad jeden z našich zákazníkov sa nám pochválil, že skrytá WiFi kamera v PIR senzore  mu priniesla dôkazy o nepoctivom zamestnancovi, ktorého nemohol usvedčiť niekoľko mesiacov, ešte v ten istý deň, kedy ju nainštaloval.

Ktoré kamery máte možnosť použiť?

Obrovskou výhodou dnešných produktov je to, že sú dokonale nenápadné. Môžu vypadať ako budík, kľúčenka alebo môžu byť schované v detektore dymu. Dozviete sa pomocou nich tak to, čo robia vaši zamestnanci a zákazníci. Bez komplikácii tak odhalíte nečestné jednanie. Naše WiFi skryté kamery sú dobrou voľbou hlavne pre tých, ktorí chcú situáciu monitorovať v reálnom čase. Obraz potom môžu sledovať z ľubovoľného PC, mobilného smartphonu či tabletu, prostredníctvom internetu. V kombinácii s detektorom pohybu, ktorým je vybavená väčšina našich kamier potom budete mať kompletný prehľad o dianí v sledovanom objekte nech ste kdekoľvek  a kedykoľvek.

Ak je tu riziko, že nežiaduca činnosť môže byť páchaná po tme, bude postupom použitie niektorej skrytej kamery s nočným videním.

Páčil sa Vám tento článok?
Nenechajte sa obrať o cennosti v hotely! Nenechajte sa obrať o cennosti v hotely! Ako sa brániť proti odpočúvaniu Ako sa brániť proti odpočúvaniu

Diskusia

Tému zatiaľ nikto nekomentoval.

Do diskusie môžu prispievať len registrovaní a prihlásení užívatelia.

Najširšia ponuka

Cez 5000 produktov

​Zákazková výroba

Od návrhu až po realizáciu

Diskrétne doručenie

Bez údajov o e-shope

​Špecialista v obore

Viac než 5 rokov v obore