5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  predajna@SPYobchod.sk       Doprava a platba       Všetko o nákupe       Aktuality       Blog

Poradňa na riešenie problémov s aplikáciou MobilŠpion

Zakúpili ste si aplikácie na sledovanie mobilu MobilŠpión a máte problém s jeho používaním? Tu nájdete riešenia najčastejších problémov, ktoré môžu nastať.

Jedna strana hovoru je počuť dobre, zatiaľ čo druhá zle prípadne nie je počuť vôbec.

Problém je spôsobený tým, že každý typ telefónu pristupuje k nahrávaniu hovorov iným spôsobom. V príncípe existujú 2 hlavné možnosti:

 1. Telefón umožňuje nahrávať priamo z hovoru (obe strany hovoru budú dobre počuteľné)
 2. Telefón neumožňuje nahrávanie priamo z hovoru (hovor býva zaznamenávaný prostredníctvom mikrofónu na cieľovom telefóne a na druhej strane potom môže byť horšie počuteľná, prípadne nepočuteľná vôbec)

Existuje viacero rôznych nastavení zdroja nahrávania, kedy každé môže fungovať na inom telefóne.

Aplikácie sa po nainštalovaní pokúsi zvoliť najvhodnejší zdroj automaticky. Pokiaľ však výsledok nie je ideálny, je možné skúsiť nastaviť zdroj manuálne v nastaveniach. 

Výběr zdroje nahrávání

Na server sa prestali nahrávať všetky dáta

Problém môže byť spôsobený niekoľkými faktormi:

 • Telefón nemá pripojenie k internetu
  Mobilný telefón je mimo signál, je vypnutý alebo sú na ňom vypnuté dátové služby.Vo chvíly, keď nemá telefón prístup k internetu, tak nie je možné dáta na server odosielať.
  Riešenie: Počkajte, až sa telefón zovu zapne, znova získa signál, prípadne počkajte až sa telefón pripojí k WiFi.
   
 • Dátový limit pre daný mesiac bol prekročený
  Dáta budú od tejto chvíle odosielané iba pri pripojení cez WiFi, prípadne je možné dátový limit zvýšiť v nastaveniach vášho účtu.
   
 • Aplikácie bola z telefónu odstránená
  Aplikácieu je v tomto prípadne nutné znovu do telefónu nainštalova. K odstráneniu aplikácie dôjde napríklad pri továrnom resete zariadenia.
   
 • Aplikácie bola zablokovaná antivírom
  Antivírusové programi či iné optimalizačné aplikácie môžu vyhodnotiť správanie odpočúvacej aplikácie ako rizikové a zablokovať ju. V tomto prípade je nutné buď antivírús odstrániť, alebo v ňom povoliť výnimku pre odpočúvaciu aplikáciu.

Nie je možné prehrať nahraný hovor

Prehrávanie priamo na webe je doplnkovou funkciou, ktorú nepodporujú všetky prehliadače. Ak vám nejde nahrávku prehrať priamo cez webové rozhranie, kliknite na tlačidlo "Stáhnout". Po stiahnutí si prehrajte súbor na PC cez váš prehrávač médii.

Funkcia súvisiaca so sledovaním GPS polohy

Určovaná poloha je nepresná

Aplikácie zobrazuje iba údaje, ktoré získa z telefónu. Sú 3 možnosti, ktoré môžu nastať:

 • Aplikácie získa údaj z GPS prijímača v telefóne
  Situácia môže nastať iba vo chvíli, keď má telefón povolenú GPS funkciu. V tomto prípade bude získavaná poloha veľmi presná.
   
 • Aplikácia nezískava údaj z GPS prijímata v telefón
  Situácie nastane vo chvíli, keď je v telefóne GPS funkcia zakázaná. Aplikácia v tomto prípade získa aspoň približnú polohu podľa BTS bunky mobilného operátora, ku ktorej je telefón pripojený. Presnosť závisí na hustote BTS buniek v okolí cieľového telefónu.
   
 • Aplikácia nezíska žiadny údaj z telefónu
  Situácia nastane vo chvíli, keď je telefón napríklad vypnutý, alebo je v letovom režime. Vo výnimočných prípadoch môže aplikácia zamrznúť a začne odosielať dáta až po reštartovaní telefónu.

Žiadna poloha se nezobrazuje

Pre to, aby sa poloha mohla zobrazovať, musí byť nejaká forma zisťovania polohy v cielovom telefóne povolená. Ak je zakázané zisťovanie polohy cez GPS aj cez siť, nabude žiadna poloha na server odosielaná.

Záložky v menu sú prečiarknuté

Záložky sú prečiarknuté z dôvodu expirácie vašej licencie. Objednať predĺženie licencie je možné v menu v sekcii "LICENČNÍ INFORMACE". Alebo cez našu zákaznícku podporu.

Mobil sa rýchlo vybíja

Aplikácia MobilŠpión v princípe zaťažuje batériu mobilného tlefónu veľmi málo. Jediné funkcie, ktoré batériu telefónu môžu výrazne zaťažovať sú časté audio nahrávke okolia sledovanie GPS polohy.

Ak nechcete, aby sa MobilŠpión na výdrži batérie v cieľovom telefóne výrazne prejavoval, odporúčame obmedziť využívanie vyššie spomenutých funkcii. Hlavne nastavenie intervalu pre sledovanie GPS polohy minimálne na 60 minút.

Druhou možnosťou je zmeniť nastavenie sledovanie polohy na iba "Sieť". Získaná poloha je síce iba orientačná, ale vplyv na batériu telefónu je tak minimálny.

Změna nastavení odposlechu mobilu pro úsporu baterie

Nemám návod na použitie

Návody na použitie si môžete stiahnuť vždy priamo pri konktértnom produkte na našom webe. Pokiaľ sa vám návod nedarí dohľadať, kontaktujte našu zákaznícku podporu.

Nepodarilo sa vám problém vyriešiť?

Pokiaľ vám naša poradňa nepomohla, kontaktujte našu zákazníkcu podprou.

Páčil sa Vám tento článok?

Diskusia

Tému zatiaľ nikto nekomentoval.

Do diskusie môžu prispievať len registrovaní a prihlásení užívatelia.

Najširšia ponuka

Cez 5000 produktov

​Zákazková výroba

Od návrhu až po realizáciu

Diskrétne doručenie

Bez údajov o e-shope

​Špecialista v obore

Viac než 5 rokov v obore