Kamery do auta

Kamera do auta je vhodná predovšetkým na zaznamenávanie jazdy. Zhotovené záznamy sa dajú použiť ako dôkazový materiál pri sporných situáciách. 

Kľúčové vlastnosti palubnej kamery do auta sú hlavne široký uhol záberu, automatické spustenie záznamu pri naštartovaní motora, možnosť nahrávania v slučke a prípadne záznam GPS polohy.

Medzi užívateľsky najobľúbenejšie modely patrí Kamera v spätnom zrkadle - FULL HD a to hlavne vďaka perfektnému rozlíšeniu Full HD, jednoduchej inštalácii do originálneho spätného zrkadla a v neposlednom rade vďaka veľmi intuitívnemu ovládaniu.
Zoradiť

Podľa čoho kamery do auta vyberať?

Pri výbere kamery do auta je dôležité sledovať najmä niekoľko hlavných parametrov. Kamera do auta by mala mať dostatočné rozlíšenie (aspoň 720p), aby bolo z vytvorených záznamov možné přečítať ŠPZ okolitých automobilov.

Ďalším dôležitým prvkom je uhol záberu kamery, ktorý by mal byť minimálne 100°, aby kamera zaberala i okolie vozu. Funkcia nahrávania v slučke by mala byť samozrejmosťou u každej kamery do auta.

Drahšie kamery do auta sú vybavené pokročilými funkciami, ako je WDR technológia, akcelerometer a GPS modul.

Kedy sa môže kamera do auta hodiť?

Najčastejší dôvod na zaobstaranie si kamery do auta je použitie kamery ako dôkazový prostriedok v prípade spornej nehody. Predstavte si situáciu, že do Vás narazí cúvajúce auto pred Vami. S najväčšou pravdepodobnosťou budete za vinníka nehody označený práve Vy, hoci nemáte na nehode žiaden podiel. Pokiaľ ale používate kameru do auta, ktorá všetko spoľahlivo zaznamená, ušetríte si možné komplikácie

Na ukladanie záznamov z nehôd sa využíva najmä funkcia napojená na gyroskop, ktorá v momente nárazu alebo iného prudkého pohybu vozidla okamžite uloží záznam z času, keď udalosť nastala. K záznamu pridá 30 sekúnd pred a 30 sekúnd po udalosti (dĺžka záznamu pred a po nehode je nastaviteľná). Záznam teda bezpečne zachytí celý priebeh nehody.

Ako kamery do auta fungujú?

Kamera do auta býva štandardne pripevnená na čelnom skle pomocou vákuového držiaka a spína sa automaticky pri naštartovaní motora. Od chvíle štartu nahráva kamera Vašu jazdu a záznamy ukladá vo zvolenom režime.

Kamera do auta môže nahrávať nepretržite v slučke (vždy po zaplnení pamäte začne premazávať najstaršie záznamy) alebo v móde ukladania iba pri nehode či náhlej rýchlej zmene smeru jazdy. Takto budete mať zaznamenané všetky nepríjemné okamihy, ktoré sa počas cesty prihodia.

Palubné kamery do auta s GPS

Mnoho ľudí je presvedčených, že kamera do auta s GPS v sebe kombinuje kameru do auta a GPS navigáciu. Ale nie je to presne tak. GPS modul integrovaný do palubnej kamery neslúži na navigáciu, ale na obohatenie obrazových záznamov o GPS súradnice. Každú sekundu nahrávky tak môžete priradiť ku konkrétnemu miestu. 

Záznam z kamery do auta

Kamery do auta môžu buď ukladať záznam nepretržite v nekonečnej slučke (automaticky sa prepisujú najstaršie záznamy) alebo spúšťať záznam iba pri detekcii pohybu. Lepšie modely kamier do auta sú vybavené akcelerometrom, vďaka ktorému sú schopné rozpoznať najrôznějšie krizové situácie (prudké brzdenie, zrážka, prudká zmena smeru atd..). Ak vyhodnotí kamera v aute situáciu ako krízovú, automaticky uloží záznam do samostatného priečinku, kde už nemôže byť premazaný.

 

Prihlásenie

E-mailový spravodaj

Zľavy, akcie, novinky? Buďte prvý kto o nich vie. Zadajte svoj e-mail a nenechajte si ich ujsť.


Špeciálne prianie


captcha image

Najpredávanejšie tovary