Skrytá WiFi kamera v meteostanici s online sledovaním? Žiadny problém!

25. 10. 2017

Určite už viete, že skrytá kamera môže byť ukrytá takmer kdekoľvek. Dnes sa pozrieme na jednu z obľúbených a tou je skrytá kamera v meteostanici. Táto meteorologická stanica je plne funkčná v každom smere a pozostáva z dvoch častí. Zo stanice a bezdrôtového senzoru, ktorý môže byť umiestnený či už v interiéri alebo exteriéri.

Senzor zhromažďuje údaje, ako je teplota a barometrický tlak a bezdrôtovo prenáša tieto informácie do meteostanice. Senzor poháňajú dve tužkové batérie typu AA, čiže veľmi jednoduchá obsluha. Senzor nie je odolný voči poveternostným vplyvom, takže by mal byť schovaná pod nejakým krytom alebo prístreškom a v dosahu meteorologickej stanice, ktorá so senzoru dáta prijíma. Ak nechcete využívať senzor, tak ho jednoducho necháte zabalený v krabici.

A teraz k meteostanici. Na nej sa už nachádza veľký displej, vedľa ktorého je skrytá kamera s vysokým rozlíšením 1080p a dierkou s malým mikrofónom. Táto skrytá kamera je výborná a dokonca aj pri zlých svetelných podmienkach dokáže zachytiť kvalitné video. Samozrejme sa ale nevyrovná kamerám s IR nočným prisvietením. Jednoducho povedané, ak máte nejaký problém doma alebo v kancelárii, ktorý by mohol súvisieť s krádežou, neverou a pod., tak skrytá WiFi Full HD kamera v meteostanici je tým ideálnym riešením.

Stanica je napájaná s batérie, ale pre dlhodobejší dohľad môže byť stále napájaná s el. siete. Ak máte WiFi v mieste uloženia meteostanice, môžete ju k nej pripojiť a následne ju sledovať na svojom mobile pomocou mobilnej aplikácie. Mobilná aplikácia je kompatibilná s telefónmi Android a iPhone. Pomocou nej môžete kompletne ovládať svoju kameru. Zmeniť a nastaviť funkcie nahrávania odkiaľkoľvek bez toho, aby ste museli byť pri meteostanici. Meteostanica podporuje pamäťové micro SD karty až do kapacity 128GB.

Čo ak nemáte k dispozícii WiFi?

Ak nemáte na mieste uloženia kamery WiFi, tak táto kamera nemusí byť priamo pre vás, nakoľko by ste nevyužili jej celý potenciál. Nemusíte ale zúfať, skrytých kamier bez WiFi je neúrekom. Dokonca aj táto meteostanica má variant bez WiFi. Je úplne identická, len nemá WiFi modul. To znamená, že vykonáva všetky funkcie až na vzdialené sledovanie cez mobilnú aplikáciu.

Vie ma kamera upozorniť ak detekuje pohyb?

Áno, samozrejme. Mobilná aplikácia Vás na to upozorní. Stačí si len staviť v aplikácii notifikácie a v prípade pohybu vás kamera ihneď upozorní. Potom Vám stačí už len zapnúť pohľad na kameru a sledovať čo sa pred ňou deje.

Ako funguje detekcia pohybu?

Detekcia pohybu je jednoducho vstavaný algoritmus, v ktorom má kamera detekovať pohyb v rámci zóny vizuálneho obrazu – je to spúšťač na nahrávanie. V preklade, ak sa niečo v zornom uhle kamery pohne, tak kamera spustí nahrávanie. V nastaveniach kamery si môžete nastaviť aj kvalitu záznamu, napríklad 1080p alebo 720p. Čím je kvalita záznamu vyššia, tým viac pamäte využíva.

Môžem neustále nahrávať, aj keď nie je žiadny pohyb?

Áno, kamera môže byť nastavená aj na nepretržité nahrávanie. Túto možnosť ale treba zvážiť. Nepretržité nahrávanie znamená, že kamera nahráva stále a nahráva tak aj momenty, kedy sa nič pred kamerou nedeje. Taký záznam zaberá podstatne viac miesta na karte, ako pri detekcii pohybu. Druhým negatívom je potom prehrávanie takýchto záznamov. Prehrávať 10 hodín ničoho by nebavilo asi nikoho.

Môžem na diaľku počúvať aj zvuk?

Je to asi najčastejšia otázka. Áno, môžete počúvať, ale treba brať do úvahy, že to nebude pekný čistý zvuk ako napríklad pri konverzácii cez Skype (ak sa to vôbec dá použiť ako analógia). Počúvanie alebo prehrávanie vzdialenej nahrávky cez LAN, P2P alebo mobilnej siete je do značnej miery limitované rýchlosťou siete. Odpoveď v skratke je áno, môžete počúvať aj zvuk. Kvalita zvuku je ale závislá od rýchlosti siete. Výrobca nenesie žiadnu zodpovednosť za výkon siete ani za problémy s diaľkovým prístupom.

Je používanie kamery zložité?

Práve naopak. Používanie je veľmi jednoduché. Stačí si len stiahnuť voľne šíriteľnú aplikáciu, ktorá podporuje nielen túto kameru, ale aj mnoho ďalších, pridať si kameru do aplikácie a hotovo. Môžete sledovať.

Kľúčové vlastnosti

 • skrytá 1,0 Mpx FULL HD kamera
 • prenos záznamu cez vlastnú Wi-Fi
 • detekcia pohybu až do vzdialenosti 6m
 • zobrazuje vnútornú aj vonkajšiu teplotu, vlhkosť či fázy mesiaca, dátum a čas
 • uhol záberu 90°
 • rozlíšenie videa 1920x1080px
 • rozlíšenie foto 4032x3024px
 • kompresia H.264
 • ovládanie z počítača alebo smartphonu
 • podpora až 128GB micro SD
 • kapacita batérie 3000 mAh
 • možnosť nonstop prevádzky z el. siete
 • kompatibilita s Windows alebo MAC OS alebo Android či iOS
 • podpora P2P komunikácie
 • pri nahrávaní na 128GB kartu a napájaní z el. siete až 100 hodín záznamu
 • výdrž pri nahrávaní z batérie 2-3 hodiny
 • doba nabíjania: 4-5 hodín
 • rozmery: 160 x 110 x 30 mm
 • hmotnosť: 0,6 kg

Spomínanú skrytú kameru v meteostanici nájdete v našom e-shope.


Prihlásenie

E-mailový spravodaj

Zľavy, akcie, novinky? Buďte prvý kto o nich vie. Zadajte svoj e-mail a nenechajte si ich ujsť.


Špeciálne prianie


captcha image

Najpredávanejšie tovary

 • Pero s kamerou ECONOMY, 720x480px  

  Pero s kamerou ECONOMY, 720x480px

  Ekonomický variant pera s kamerou. Pero nahráva v rozlíšení 720x480px.

  Cena:
  12,00 €
 • Black box s otočnou 180° WiFi kamerou  

  Black box s otočnou 180° WiFi kamerou

  Nenápadný black box so skrytou kamerou vo Full HD 1080p kvalite. Kamera s rozlíšením 1,0 Mpx sa otáča v horizontálnom uhle až 180°. Disponuje detekciou pohybu, záznamy ovládáte i prehrávate zo svojho počítača alebo smartphonu.

  Cena:
  112,00 €
 • Skrytá kamera vo flash disku 720x480px  

  Skrytá kamera vo flash disku 720x480px

  Skrytá kamera vo flash disku slúži na nahrávanie videa so zvukom, zhotovovanie fotografií a nahrávanie samotných audio záznamov.

  Cena:
  12,00 €
 • Špionážna kľúčenka BASIC  

  Špionážna kľúčenka BASIC

  Základný variant špionážnej kľúčenky s rozlíšením 720x480px.

  Cena:
  12,00 €
 • Vonkajšia otočná HD WiFi IP kamera EasyN A1BF  

  Vonkajšia otočná HD WiFi IP kamera EasyN A1BF

  Vonkajšia otočná WiFi IP kamera s HD rozlíšením pre vzdialený dohľad. Kamera je vybavená IR diódami pre sledovanie v úplnej tme do vzdialenosti 20 metrov. Kamera je vybavená objektívom s 5x optickým zoomom a slotom na micro SD kartu o kapacite až 128GB.

  Cena:
  200,00 €