Nekonvenčné použitie mini GPS trackerov

20. 7. 2017

Malé GPS trackery dostupné na súčasnom trhu nie sú dostatočne malé na to, aby sa dali použiť ako vo filmoch. To však neplatí o ich funkciách. Existuje množstvo malých zariadení na sledovanie GPS polohy, ktoré majú nasledovné funkcie:

 • dlhá výdrž batérie
   
 • časté aktualizácie polohy
   
 • možnosť vzdialeného sledovania
   
 • jednoduchá inštalácia
   
 • kompaktný dizajn (menší ako mobilný telefón)

Takéto zariadenia (dobrý príkladom je GPS lokátor pre deti) Vám ponúkajú skoro až nekonečnú flexibilitu. Vďaka malým rozmerom je ich možné zakamuflovať prakticky do čohokoľvek. Nižšie je niekoľko praktických, aj keď nekonvenčných spôsobov, ktorými sa takéto malé GPS trackery dajú použiť.

Cestovanie

Všetci sme už počuli a veľa z nás aj prežilo hororový príbeh o tom, že sme pri cestovaní stratili kufor. V skutočnosti sa každoročne stratí 21,8 miliónov kufrov alebo asi 7 kusov batožiny na 1 000 cestujúcich. Uloženie malého zariadenia na sledovanie polohy do batožiny, vám môže pomôcť sledovať jeho polohu ak ho máte mimo dohľad, ak máte podozrenie, že vašu batožinu niekto odcudzil, alebo ak sa nebodaj dostala do iného lietadla. GPS tracker vo vnútri vašej batožiny Vám aspoň z časti zmierni trápenie ohľadom vašich vecí. Na druhej strane môže tiež pomôcť leteckej spoločnosti nájsť vašu batožinu a dostať ju späť k vám.

Podnikanie

Podnikatelia často nosia aktovky obsahujúce dôležité dokumenty alebo tašky s notebookmi obsahujúcimi dôležité projekty. Notebooku často obsahujú citlivé informácie, ktoré môžu ale nemusia byť chránené heslom či zálohované na cloudovom serveri. Väčšina majiteľov digitálnych súborov si chce uchovať svoje informácie v bezpečí, takže pri prenose citlivých informácii môžu byť nervózny a premýšľajú o ich polohe. Ak ste od kufríka vzdialený alebo ste ho zverili na prepravu niekomu inému, tak vložený GPS tracker vám umožní sledovať jeho polohu a pohyb kdekoľvek. Takéto sledovanie môže byť veľmi užitočné ak sa vám kufrík stratí, alebo ak ho dokonca niekto ukradne.

Zásielky

Doručovanie dôležitých dokumentov alebo predmetov môže byť zložité, pretože musíte sa vzdať kontroly nad danou vecou a prenechať ju prepravnej spoločnosti či kuriérovi. V závislosti od toho, kde vaša zásielka putuje, môže byť pre váš užitočné umiestniť GPS tracker do prepravovaného balíka, aby ste mali kontrolu pri sledovaní jeho polohy. Sledovanie stavu zásielky na stránkach prepravcu môže byť frustrujúce, lebo ju neaktualizujú tak často. Pomocou GPS trackera budete ihneď vedieť polohu vašej zásielky.

Prenosná technológia GPS maximalizuje vašu schopnosť sledovať prakticky čokoľvek. Vďaka GPS trackerom máte pod kontrolou svoj majetok a cennosti a tým pádom aj určitú dávku pokoja.

Ponuka našich GPS lokátorov, GPS trackerov a GPS loggerov je veľmi široká a vyberie si z nej každý.

 


Prihlásenie

E-mailový spravodaj

Zľavy, akcie, novinky? Buďte prvý kto o nich vie. Zadajte svoj e-mail a nenechajte si ich ujsť.


Špeciálne prianie


captcha image

Najpredávanejšie tovary

 • Pero s kamerou ECONOMY, 720x480px  

  Pero s kamerou ECONOMY, 720x480px

  Ekonomický variant pera s kamerou. Pero nahráva v rozlíšení 720x480px.

  Cena:
  12,00 €
 • Black box s otočnou 180° WiFi kamerou  

  Black box s otočnou 180° WiFi kamerou

  Nenápadný black box so skrytou kamerou vo Full HD 1080p kvalite. Kamera s rozlíšením 1,0 Mpx sa otáča v horizontálnom uhle až 180°. Disponuje detekciou pohybu, záznamy ovládáte i prehrávate zo svojho počítača alebo smartphonu.

  Cena:
  112,00 €
 • Skrytá kamera vo flash disku 720x480px  

  Skrytá kamera vo flash disku 720x480px

  Skrytá kamera vo flash disku slúži na nahrávanie videa so zvukom, zhotovovanie fotografií a nahrávanie samotných audio záznamov.

  Cena:
  12,00 €
 • Špionážna kľúčenka BASIC  

  Špionážna kľúčenka BASIC

  Základný variant špionážnej kľúčenky s rozlíšením 720x480px.

  Cena:
  12,00 €
 • Vonkajšia otočná HD WiFi IP kamera EasyN A1BF  

  Vonkajšia otočná HD WiFi IP kamera EasyN A1BF

  Vonkajšia otočná WiFi IP kamera s HD rozlíšením pre vzdialený dohľad. Kamera je vybavená IR diódami pre sledovanie v úplnej tme do vzdialenosti 20 metrov. Kamera je vybavená objektívom s 5x optickým zoomom a slotom na micro SD kartu o kapacite až 128GB.

  Cena:
  200,00 €