Kde najlepšie umiestniť GPS lokátor

31. 3. 2017

Ak nastane situácia, že sa stratí osoba alebo nejaký objekt, GPS lokátor Vám môže zobraziť informácie o polohe s jedinečnou presnosťou. Namiesto strávenia niekoľkých hodín alebo dní hľadaním niekoho alebo niečoho, Vám stačí jednoducho aktivovať GPS lokátor a získať v reálnom čase informácie o polohe. Jediným problémom používania takýchto zariadení je ich správne umiestnenie, pre čo najrýchlejšie získanie najpresnejších informácii.

Sledovanie pohybu osôb

Ako rodič, Vaše deti sú pre vás tým najcennejším. Je prirodzené, že ich chránite pred rôznym nebezpečím. Umiestnenie GPS lokátora Vám umožní získať ihneď informácie o ich polohe. Prvé tri hodiny sú pre stratenú osobu najkritickejšie, ale vďaka GPS lokátoru viete ihneď vidieť, kde sa vaše dieťa nachádza. Bezpečnosť dieťa ja prvá vec, ale určite by vás malo zaujímať aj bezpečnosť daného zariadenia, aby ste minimalizovali jeho prípadné straty. Kde teda správne umiestniť GPS lokátor?

 

 • V taške alebo ruksaku: Niektoré GPS lokátory sú dosť malé na to, aby sa zmestili do školskej tašky alebo ruksaku
   
 • Na bicykel: Ak vaše dieťa cestuje do školy bicyklom, inštalácia GPS lokátora na bicykel môže byť veľmi efektívnym riešením.
   
 • Na ruku: Malé GPS lokátory môžu byť aj v tvare hodiniek, ktoré jednoducho pripnete dieťaťu na ruku. Ideálne to je, keď idete s deťmi na prechádzku napríklad do parku, alebo nákupného centra.

 

 

Staranie sa starších ľudí môže byť prácou na plný úväzok. Ak váš starý rodič trpí demenciou, alzheimerom alebo inou poruchou pamäte, použitie GPS lokátoru vám dokáže ušetriť poriadny kus stresu. Nie je ničím nezvyčajným, že ľudia s podobnými problémami sa veľmi jednoducho dokážu stratiť. GPS lokátor je perfektným nástrojom na sledovanie polohy stratenej osoby. Lokátorom viete hľadanie stratenej osoby skrátiť doslova o dlhé hodiny. Pre strateného staršieho človeka je každá minúta kritická. Ako v takýchto prípadoch správne umiestniť lokátor? Tu je pár tipov:

 

 • Kabelka alebo taška: Mnoho GPS lokátorov je dosť malých na to, aby sa poľahky zmestili do tašky alebo kabelky a pritom nijako neprekážali.
   
 • Do auta: Je mnoho spôsobov kam umiestniť GPS lokátor do auta. Väčšie zariadenie buď pod kapotu, alebo blatník a menšie zariadenia môžete umiestniť do priehradky alebo sedadla.

Kompletná ponuka GPS lokátorov na sledovanie osôb.

Kde v aute umiestniť GPS lokátor

 

Tisíce ukradnutých áut bolo nájdených pomocou technológie použitej v GPS lokátoroch. Vďaka sledovaniu v reálnom čase môžete bezstarostne sledovať polohu Vášho auta. Zistenie polohy auta Vám nezaberie viac ako minútu. Otázkou však zostáva, kde správne lokátor umiestniť:

 

 • Pod auto: Ak používate GPS lokátor napájaný z vlastnej batérie, máte možnosť ho pripevniť na podvozok auta. Ubezpečte sa však, že zariadenie upevníte kúsok od okraja auta.
   
 • Na palubnú dosku: Ak inštalujete zariadenie na palubnú dosku, musíte zvážiť, či Vám nevadí, že nebude zariadenie ukryté. Ak Vám však takéto umiestnenie neprekáža, vďaka tomu, že zariadenie uvidí priamo na oblohu, získate perfektnú presnosť pri získavaní polohy.
   
 • Pod palubnú dosku: V prípade ak chcete zariadenie skryť z dohľadu, máte možnosť ho umiestniť pod palubnú dosku. Môžete použiť zariadenia, ktoré majú vlastnú batériu, alebo zariadenia napájané priamo z elektroinštalácie auta. Vďaka tomu sa nemusíte báť vybitia batérie.
   
 • Pod sedadlo: Nakoľko sa jedná o ťažšie prístupné miesto a málokto sa pod sedadlo pozerá, je to skvelé miesto na kamufláž GPS lokátora. Toto umiestnenie však môže spôsobiť nepresnosti pri lokalizácii auta. 

Kompletná ponuka GPS lokátorov na sledovanie vozidiel.


Prihlásenie

E-mailový spravodaj

Zľavy, akcie, novinky? Buďte prvý kto o nich vie. Zadajte svoj e-mail a nenechajte si ich ujsť.


Špeciálne prianie


captcha image

Najpredávanejšie tovary

 • Pero s kamerou ECONOMY, 720x480px  

  Pero s kamerou ECONOMY, 720x480px

  Ekonomický variant pera s kamerou. Pero nahráva v rozlíšení 720x480px.

 • Black box s otočnou 180° WiFi kamerou  

  Black box s otočnou 180° WiFi kamerou

  Nenápadný black box so skrytou kamerou vo Full HD 1080p kvalite. Kamera s rozlíšením 1,0 Mpx sa otáča v horizontálnom uhle až 180°. Disponuje detekciou pohybu, záznamy ovládáte i prehrávate zo svojho počítača alebo smartphonu.

 • Skrytá kamera vo flash disku 720x480px  

  Skrytá kamera vo flash disku 720x480px

  Skrytá kamera vo flash disku slúži na nahrávanie videa so zvukom, zhotovovanie fotografií a nahrávanie samotných audio záznamov.

 • Vonkajšia otočná HD WiFi IP kamera EasyN A1BF  

  Vonkajšia otočná HD WiFi IP kamera EasyN A1BF

  Vonkajšia otočná WiFi IP kamera s HD rozlíšením pre vzdialený dohľad. Kamera je vybavená IR diódami pre sledovanie v úplnej tme do vzdialenosti 20 metrov. Kamera je vybavená objektívom s 5x optickým zoomom a slotom na micro SD kartu o kapacite až 128GB.

 • Špionážna kľúčenka BASIC  

  Špionážna kľúčenka BASIC

  Základný variant špionážnej kľúčenky s rozlíšením 720x480px.