Hľadáte kameru do auta? Koonlung C81 môže byť tou pravou

16. 6. 2017

O kamerách do auta, či tzv. “čiernych skrinkách“ ste mnohí určite už počuli. Medzi vodičmi sa stávajú čoraz populárnejšími. Dôvody ich používania sa každým používateľom líšia. Niektorým slúži kamera ako zábavka a nahrávajú si každodenné jazdenie či jazdu s priateľmi na dovolenku. Iný zase používajú kameru kvôli prevencii. Ak sa niečo nebodaj stane, tak budú mať uložený záznam – či už autonehoda, alebo nejaký “vybrzďovač“ na diaľnici.

Populárnymi sú v neposlednom rade aj pre to, že ich inštalácia či použitie je veľmi jednoduché. Jednoducho sa upevnia na sklo, nastaví sa poloha – aby neprekážala vodičovi vo výhľade a zároveň aby kamera mala dobrý pozorovací uhol. Aby ste nenahrávali kapotu, ale cestu a situáciu na nej. Kamera sa zapne a je pripravená do akcie.

Dneska sa pozrieme na kameru do auta Koonlung C81. Koonlung je čínska spoločnosť s dlhoročnou históriou a je jednou z mála čínskych spoločností, za ktorými stojí ozajstná značka. Je to skvelá správa hlavne pre tých, ktorý čínskym výrobkom stále veľmi neveria. C81 má v sebe použitú 160° širokouhlú optiku, ktorá sa radí medzi tie naj širokouhlejšie na trhu. Takáto veľká optika umožňuje kamere lepšie sledovať cestu a situáciu na nej. Napriek tomu, že sa jedná o taký veľký uhol záberu, obraz nie je zaoblený ako v prípade použitia tzv. “rybieho oka“. C81 využíva softvér Dewarp, ktorý obraz vyrovnáva.

Ak by ste však hľadali v kamere parkovací mód, tak by ste hľadali márne. Nie je to neduh len tejto konkrétnej kamery, ale aj väčšiny čínskych modelov. Čínske kamery do auta sa zameriavajú hlavne na kvalitu záznamu. V rukách kamera pôsobí solídnym dojmom a kvalitným spracovaním. Na prednej strane je použitý povrch, ktorý pripomína kožu, takže kamera je veľmi príjemná na dotyk. Často sa jej však držať nebudete, lebo má držiak s prísavkou na sklo pre jej ľahšie ovládanie. Kamera sa ovláda na zadnej strane prostredníctvom štyroch tlačidiel a rozhrania cez 2,4“ LCD displej.

Koonlung C81 má množstvo nastavení videa. Rozlíšenie viete nastaviť až na 2304x1296 pri 30 obrázkoch za sekundu, klasické Full HD rozlíšenie, teda 1920x1080 pri 45 obrázkoch za sekundu, prípadne využiť ultra širokouhlé rozlíšenie (21:9) 2560x1080. Takéto rozlíšenie vám dovoľuje sledovať situáciu aj mimo cesty, napríklad chodcov a cyklistov na chodníku. Kamera samozrejme nahráva aj zvuk, ktorý sa radí medzi tie lepšie, než pri iných modeloch.

Mnoho kamier do auta podporuje pamäťové micro SD karty len do veľkosti 32GB. Avšak kamera Koonlung C81 posúva hranice a vďaka procesoru Ambarella podporuje micro SD karty až do veľkosti 64GB. Kvôli veľkým rozlíšeniam a vysokým snímkovacím frekvenciám sa takáto veľkosť pamäťovej karty určite hodí.

Koonlung C81 v sebe obsahuje aj senzor OV4689, ktorý zabezpečuje kvalitný obraz aj pri nočnom jazdení. Vďaka tomuto senzoru je možné kľudne nahrávať pri zachovaní rozlíšenia aj snímkovacej frekvencie 45fps. Ostrosť videa ostáva tiež zachovaná len s minimálnym šumom. Vstavaný GPS modul Vám zase umožňuje zaznamenávať rýchlosť vášho vozidla a zobrazovať ju na nahrávkach vašich jázd.

Ide o skutočne špičkový model, ktorý v sebe kombinuje vysoké rozlíšenie, veľké pozorovacie uhly, kvalitu obrazu, vstavaný GPS modul, podporu veľkých pamäťových kariet a mnoho ďalšieho. Skrátka, kamera má všetko to, čo by používateľ mohol od kamery do auta chcieť.

Kameru Koonlung C81 ako aj iné kamery do auta nájdete v našej ponuke.


Prihlásenie

E-mailový spravodaj

Zľavy, akcie, novinky? Buďte prvý kto o nich vie. Zadajte svoj e-mail a nenechajte si ich ujsť.


Špeciálne prianie


captcha image

Najpredávanejšie tovary

 • Pero s kamerou ECONOMY, 720x480px  

  Pero s kamerou ECONOMY, 720x480px

  Ekonomický variant pera s kamerou. Pero nahráva v rozlíšení 720x480px.

  Cena:
  12,00 €
 • Black box s otočnou 180° WiFi kamerou  

  Black box s otočnou 180° WiFi kamerou

  Nenápadný black box so skrytou kamerou vo Full HD 1080p kvalite. Kamera s rozlíšením 1,0 Mpx sa otáča v horizontálnom uhle až 180°. Disponuje detekciou pohybu, záznamy ovládáte i prehrávate zo svojho počítača alebo smartphonu.

  Cena:
  112,00 €
 • Skrytá kamera vo flash disku 720x480px  

  Skrytá kamera vo flash disku 720x480px

  Skrytá kamera vo flash disku slúži na nahrávanie videa so zvukom, zhotovovanie fotografií a nahrávanie samotných audio záznamov.

  Cena:
  12,00 €
 • Špionážna kľúčenka BASIC  

  Špionážna kľúčenka BASIC

  Základný variant špionážnej kľúčenky s rozlíšením 720x480px.

  Cena:
  12,00 €
 • Vonkajšia otočná HD WiFi IP kamera EasyN A1BF  

  Vonkajšia otočná HD WiFi IP kamera EasyN A1BF

  Vonkajšia otočná WiFi IP kamera s HD rozlíšením pre vzdialený dohľad. Kamera je vybavená IR diódami pre sledovanie v úplnej tme do vzdialenosti 20 metrov. Kamera je vybavená objektívom s 5x optickým zoomom a slotom na micro SD kartu o kapacite až 128GB.

  Cena:
  200,00 €