5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  predajna@SPYobchod.sk       Doprava a platba       Všetko o nákupe       Aktuality       Blog

Nenechajte sa obrať o cennosti v hotely!

08.03.2021 Tipy pre riešenia konkrétnych situácií
Ste často mimo domov? Cestovanie je pre mnoho z nás jednou z veľmi obľúbených a vzrušujúcich činností. Pre mnoho šudí ide pre zmenu o súčasť pracovnej náplne, ku ktorej časté krátke či vzdialenejšie služobné cesty a s tým spojené ubytovanie a spanie po hoteloch a ďalších ubytovacích zariadeniach určite patrí. Niekto to berie ako nutné zlo, niekto ako zaujímavé spestrenia a nájdu sa aj takí, ktorí na cestách strávia toľko času, že už ani nevnímajú, či zaspávajú vo svojej domácej posteli alebo na hotelovom lôžku. Premýšľali ste ale niekedy nad tým, čo všetko sa môže diať v mieste vášho prechodného pobytu, pokiaľ hotelovú izbu opustíte? Množstvo vytvorených a publikovaných videí špionážnou kamerou svedčí o tom, že ani v seriózne sa tváriacich a vcelku komfortne vyzerajúcich hoteloch si nemôžete byť istí tým, že sa vám nič nestratí alebo či nebude narušené vaše súkromie.

V USA sa tak stalo celkom bežnou praxou, že hoteloví hostia nespoliehajú len na poctivosť personálu, ale v záujme ochrany svojho majetku a súkromia stále vo väčšej miere používajú technické bezpečnostné a špionážne výrobky. V prípadoch, kedy k odcudzeniu cenností zo strany upratovačky alebo iného zamestnanca hotelu nakoniec nedôjde, avšak aj samotný fakt, že sa vám niekto cudzí prehraboval v osobných veciach, tiež nie je zrovna príjemné.

Je nutné dodať, že problém sa netýka len hotelov, motelov, penziónov a ďalších ubytovacích zariadení. Nepríjemný stret s realitou nepoctivého alebo nezdravo zvedavého pracovníka môže nastať aj v domácom prostredí, napríklad pri opatrovateľke a pod.

Našťastie existuje mnoho elegantných a šikovných technických riešení, vďaka ktorým už podobné neférové a ponižujúce praktiky hotelových pracovníkov či domácich "pomocníkov, nezostanú bez odhalenia. A ktoré konkrétne produkty z nášho obchodu sa hodia pre tieto situácie?

Vhodný model predstavuje napríklad Bluetooth reproduktor LawMate (model PV_BT10i) so skrytou WiFi kamerou. Táto kamera je síce malých rozmerov, ale zároveň vynikajúcich parametrov - nahráva vo Full HD rozlíšení pri širokom uhle záberu a frekvencii 30 obrázkov za sekundu. Naviac je perfektne ukrytá e nevzbudzuje tak ani najmenšie podozrenie. Prostredníctvom špeciálnej aplikácie je možné sledovať živý prenos, vytvárať fotografie, meniť režim nahrávanie či ovládať zvuk.


Ďalšou variantou môže byť napríklad Širokouhlá dokovacia stanica s WiFi kamerou. Aj v tomto prípade šikovne ukrytá kamera dokáže vytvárať videozáznam vo Full HD kvalite. Rovnako ako pri predchádzajúcom modely môžete dianie na hotelovej izbe pri vašej neprítomnosti pohodlne a kontinuálne monitorovať cez WiFi pripojenie na vašom tablete, notebooku alebo mobile. Asi najväčšou praktickou výhodou pri týchto riešeniach je skutočnosť, že zariadenia dokážu byť jednoducho zapojené do zástrčky bez toho, aby to bolo v izbe alebo apartmáne akokoľvek nápadné.

Výhodou Mini IR kamery Zetta (model ZIR32, 720p) je okrem špičkových  parametrov jednoduchosť ovládania. Prakticky ju len v izbe položíte na ľubovoľné miesto, zapnete a s ohľadom na extrémne široký uhol záberu 160° máte úplnú istotu, že prípadné šmejdenie či pokus o krádež zo strany hotelového personálu určite neprejde. Model je dosť obľúbený aj z dôvodu dlhej výdrže z vlastnej batérie dosahujúcej až 20 hodín kontinuálneho nahrávania. Užitočné sú tiež funkcie nočného videnia až do vzdialenosti 5 metrov, či detekcia pohybu.

Za pozornosť celkom iste stojí tiež Secutron UlatraLife VOX kamera v power banke. Prečo je unikátna? Ide o jedinú špionážnu kameru vo vreckovej veľkosti s výdržou rádovo niekoľkých týždňov (v extrémnych prípadoch až 25 dní). Dokáže nahrávať v HD kvalite, pričom jej ovládanie nie je nijak zložité. Na zaznamenávanie zvuku je v nej integrovaný mikrofón. Externú baterku so špionážnou kamerou je možné nosiť klasicky pripnutú na kľúčoch a v prípade potreby odložiť na vhodné miesto a tak začať sledovať požadovaný priestor. Napríklad práve hotelová izba. Power banka je naviac úplne funkčná a klasicky vyzerajúca, čo znova zaručuje skvelú kamufláž.

Nové produkty

Páčil sa Vám tento článok?
Ako zaistiť priestor pred dverami proti vandalizmu Ako zaistiť priestor pred dverami proti vandalizmu Odpočúvanie Android Odpočúvanie Android

Diskusia

Tému zatiaľ nikto nekomentoval.

Do diskusie môžu prispievať len registrovaní a prihlásení užívatelia.