5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  predajna@SPYobchod.sk       Doprava a platba       Všetko o nákupe       Aktuality       Blog

Mestá vás budú sledovať spôsobom, o akom sa vám ani nesnívalo

Orwellovské mestá budúcnosti, ktoré sa navrhujú a vytvárajú po celom svete – známe aj ako „Inteligentné mestá“ – vás budú neustále sledovať. V skutočnosti už vás sledujú.

Orwellovské mestá budúcnosti, ktoré sa navrhujú a vytvárajú po celom svete – známe aj ako „Inteligentné mestá“ – vás budú neustále sledovať. V skutočnosti už vás sledujú. A pokiaľ proti tomu ľudstvo nepodnikne určité kroky k obmedzeniu moci, tak technologické dystopie stavané všade okolo nás zaistia, že vlády a diktátori budú vedieť prakticky všetko o všetkých – pravdepodobne viac, než jednotlivci vedia sami o sebe.

Spiknutie s cieľom vytvoriť celkový „štát dohľadu“ pod zámienkou vytvárať chytré mestá bude stáť daňových poplatníkov obrovské peniaze. Ale cena, pokiaľ ide o stratené súkromie a slobody, bude oveľa vyššia. Pretože koncept inteligentných miest sa neustále vyvíja spolu s technológiami, taktiež bolo navrhnutých mnoho definícii a pojmov, ktoré popisujú ich funkciu. Behom diskusie o plánovanom chytrom meste v Južnej Kórei, povedal doktor Frederic Ojardias na fakulte medzinárodných štúdii univerzity v Soule, že koncept je jednoduchý. „Mesto je zaplnené senzormi a kamerami na každom rohu (sledovanie teploty, dopravy, elektriny), ktoré sú prepojené s centrálnym „mozgom“, ktorý spracováva všetky informácie v reálnom čase a riadi prevádzku v meste“.

Podľa Inštitútu elektrických a elektronických štúdii, chytré mestá spojujú dohromady technológiu, vládu a spoločnosť a umožňujú chytrú ekonomiku, chytrú starostlivosť o životné prostredie, inteligentnú vládu a ďalšie. Je mnoho technológii spojených s chytrými mestami. Medzi nich patrí: „Inteligentné osvetlenie, inteligentné ovládanie budov, bezdrôtové dobíjanie pre elektromobily, rozpoznávanie tváre, veterné turbíny, samo-riadiace sa životné prostredie“ a mnoho ďalšieho. A to je len začiatok. Technologický giganti prinášajú technologické novinky každý deň, ktoré môžu byť použité na zlepšovanie našich životov alebo na likvidáciu našej slobody a súkromia. S chytrými mestami poskytujúcimi nepredstaviteľné množstvo dát úradom môžu ich obyvatelia očakávať pokračovanie bezprávia a jeho zrýchľovaní, pokiaľ sa nič nezmení.

Samozrejme, chytré technológie sú už všadeprítomné. Od tzv. chytrých telefónov, ktoré fungujú ako prenosné špionážne zariadenia, až po chytré merače spotreby vody a elektriny. Chytré televízory teraz sledujú svojich užívateľov taktiež. Rovnako tak aj školy. Podľa novinových správ dochádza v Londýne k tomu, že údaje pozbierané z kamier v uliciach sú prepojené s vládnymi zoznamami mien ľudí, ktorá neplatia pokuty za dopravné priestupky, čo ich umožňuje nájsť a potrestať. Úrady v Amsterdame, Barcelóne, Stockholme a ďalších mestách sa otvorene a usilovne snažia, aby ich mestá boli „inteligentné“.

V Južnej Kórei a Spojených arabských emirátoch sa plne „inteligentné“ mestá projektujú a budujú od základov. S veľmi pokročilým softvérom na rozpoznávanie tváre a miliardami ľudí po celom svete, ktorí vkladajú svoje dáta a obrázky online na sociálne siete, vytvorila príručná „inteligentná“ technológia potenciálne nástroje totality ďaleko za čímkoľvek, čo si mohol predstavovať George Orwell vo svojich najhorších nočných morách. Už pred pár rokmi sa začali do amerických miest valiť tzv. „intelistreets“ (inteligentné ulice) s pouličným osvetlením, ktoré zdvojnásobujú možnosti veľkého brata načúvaním rozhovorov pomocou mikrofónov. Celé chytré mestá sú ďalším logickým krokom a vlády budú robiť všetko pre to, aby ich propagovali ako pokrok pri rušení hotovosti a pripojovaniu všetkého on-line.

Napríklad behom jednej návštevy Indie exprezident Obama sľúbil cca 4 miliardy dolárov od amerických daňových poplatníkov v „investíciách a pôžičkách“ pre pomoc indickým úradom v bodovaní infraštruktúry vrátane 2 miliárd pre vládu na budovanie „inteligentných miest“. Vo svojom verejnom prejave Obama povedal, že Amerika stavia na koncepte „inteligentných miest“ spojenými s programami „udržateľnosti“, ako je Agenda 21 a že pomôže indickej vláde s investíciami do ich stavby. Pre začiatok bude 100 indických miest budovaných ako „inteligentné“. „Sme pripravení sa k vám pripojiť pri budovaní infraštruktúry... ciest, letísk, prístavov a rýchlovlakov pre rozvoj Indie do budúcnosti,“ povedal Obama Indom bez toho, aby aspoň naznačil, kde chce vziať dlhmi zaťažená federálna vláda na to prostriedky.

Približne v rovnakej dobe sa zbohatlík na „udržateľnosti“ Al Gore spojil s mexickým prezidentom Feliem Calderónom a požadoval, aby boli všetky mestá po celom svete prevedené na „inteligentné“. A to za iba 90 biliónov dolárov (pre začiatok). Dvaja globalistický bojovníci proti oxidu uhličitému vysvetlili, že každé „inteligentné mesto na svete by mohlo byť oveľa hustejšie zastavané. Občania by v nich boli nahustení ako sardinky a preto aj ľahšie ovládateľní. Podľa vízie Gore a Calderóna by mala byť osobná doprava, ako napríklad automobily, vyradené z chytrých miest budúcnosti a ľudia by sa mali viac presúvať pomocou vlastných síl. Pochopiteľne, že plán nahnať ľudí do hustých miest nie je nový a je naplňovaný pomocou Agendy 21 od OSA a ďalších plánov po viac než 20 rokov.

OSN presadzuje „inteligentné“ mestá aspoň od roku 2009, keď predseda OSN Ban Ki Moon vyzval k „lepšiemu a spravodlivejšiemu plánovaniu miest“ a „novým nápadom v chytrých mestách po celom svete“, ktoré povedú k „udržateľnej urbanizácii.“ Údajné výhody prepojenia ekosystému a technológií zhromažďovania dát ako napr. lepšie riadenie dopravy, chytanie zločincov a menšia uhlíková stopa sú propagované zo všetkých strán tými, ktorí chcú presadiť túto agendu – vládami, korporáciami, futuristami a ďalšími. Korporácie budú taktiež môcť využívať obrovské množstvo dát k výrobe pre individuálneho zákazníka. Temnejšia stránka tohto posunu k vyzvedaniu všetkého, všade a všetkých bola vytlačená z verejnej diskusie – nehovoriac o nebezpečenstve kombinovanie týchto možností s rozvíjajúcou sa „umelou inteligenciou“.

Samozrejme, technológia sama o sebe nie je problém alebo hrozba. Tá prichádza do totalitne zmýšľajúcich vlád, globalistov, politikov, diktátorov a byrokratov dychtiacich ďalej utláčať verejnosť a posilňovať svoju moc. Od OSN a Svetovej banky, cez Obamovu administratívu až po európsky super-štát plánujú vlády priniesť „chytrosť“ do miest už v blízkej budúcnosti. Na základe ich výsledkov je však zrejmé, že „inteligentné“ mestá sú hlúpy a nebezpečný nápad – obzvlášť pokiaľ si ceníte slobodu a súkromie.

Páčil sa Vám tento článok?
Sledovanie užívateľov internetu: Je tu vôbec možnosť brániť sa? Sledovanie užívateľov internetu: Je tu vôbec možnosť brániť sa? 100% ochrana pred odpočúvaním a nahrávaním: To je DRUID D06 100% ochrana pred odpočúvaním a nahrávaním: To je DRUID D06

Diskusia

Tému zatiaľ nikto nekomentoval.

Do diskusie môžu prispievať len registrovaní a prihlásení užívatelia.