5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  predajna@SPYobchod.sk       Doprava a platba       Všetko o nákupe       Aktuality       Blog

Kde se dá skryť špionážna minikamera?

05.05.2021 Články
Minikamera ukrytá v hodinkách, USB kľúčoch, perách či okuliaroch už dnes predstavuje v oblasti špionážnej techniku klasiku o ktorej s veľkou pravdepodobnosťou počuli aj ľudia, ktorí sa veľmi o podobné technické vecičky veľmi nezaujímajú. Možnosti skrytia špionážnej minikamery sú samozrejme podstatne pestrejšie a rozmanitejšie. Dá sa povedať, že fantázii a kreativite sa ani v oblasti vývoja a produkcie bezpečnostnej a špionážnej techniky medze nekladú. Do čoho všetkého je možné teda minikameru reálne umiestniť tak, aby zariadenie plnohodnotne a spoľahlivo fungovalo? Zjednodušene by sa dalo povedať, že prakticky naozaj kdekoľvek.

Elektronika, doplnky či oblečenie

Rozmery týchto skrytých kamier určených pre zasadenie do nejakej inej štandardne vyzerajúcej a fungujúcej veci sú natoľko malé, že väčšinou nie je problém začleniť ich do drtivej väčšiny vecí každodennej spotreby, elektroniky či bytového vybavenia a doplnkov. Čo tak do oblečenia alebo obuvi, kelímku alebo stromu? Všetky zmienené už je vymyslené a k dostaniu. A samozrejme mnoho ďalšieho. Poďme sa teda bližšie zamerať prinajmenšom na niektoré z týchto klasických špionážnych vychytávok.

Minikamera v kravate

Pokiaľ je váš bežný pracovný odev v znamení formálneho štýlu, jeho neodmysliteľnou súčasťou je spoločenská košeľa s kravatou, môže sa tento kúsok stať vašim skrytým a neobyčajne rafinovaným tromfom. Potreba diskrétneho získania záznamu z obchodného jednania, kľúčovej schôdzky, či napríklad na účel mystery shoppingu patria k príznačným a častým motívom pre zaobstaranie produktov špionážnej techniky. Kravata vyzerá elegantne, decentne a pritom súčasne zaujímavo. Ťažko by ale niekoho napadlo, že je v nej zabudované zariadenie pre nenápadné nahrávanie.

"Výnimočný nápad, ale kvalita záznamu ešte nemôže byť ktovieaká", napadne vás možno pri prvom pohľade na toto riešenie. Zdanie ale klame. Skrytá kamera v kravate nie iba atrakciou, ale je vybavená profesionálnym prístrojom Sony CCD, ktorý vytvára obraz v extrémne vysokej kvalite. Kamera je vybavená WDR technológiou, ktorá zaručuje čistý obraz aj v prípade, keď je namierená oproti svetlu. Mikrofón s predzosilovačom je zase zárukou vysoko kvalitného zvuku. Biznis míting je tak možné dostať na úplne inú úroveň.

Minikamera v kelímku

Väčšina z nás si nedokážu predstaviť začiatok dňa alebo koniec obedovej pauzy bez svojej obľúbenej kávy. Tento kelímok (akože) na kávu má ale trochu iné poslanie, než asistovať svojmu majiteľovi pri obligátnom rituále a chvíľach pauzy. V klasicky vyzerajúcom kelímku je totiž ukrytá HD minikamera, ktorej prednosťou sú hlavne veľmi slušné parametre rozlíšenia, jednoduché použitie a dlhá výdrž batérie - cca 40 hodín nepretržitej prevádzky.

Kde sa tento špeciálny špionážny kelímok na kávu najviac uplatní? Okrem použitie na kancelárske účely je produkt vhodný aj do vozidla. Konkrétne napríklad ako prevencia pred vandalizmom. Ponúka sa kalímok umiestniť na palubnú dosku a kamera sa vďaka funkcii detekcie pohybu aktivuje vždy, keď zaznamená vo svojom dosahu akýkoľvek pohyb. Skrytý kameru je možné ovládať aj na diaľku.

Minikamera v šiltovke

Pre menej formálne príležitosti a skôr pre vonkajšie použitie je možné mať všetky pod kontrolou vďaka minikamere zamaskovanej do šiltovky. Šiltovky sa nosia ako v lete, tak aj v chladnejších mesiacoch a z ďaleka už neplatí, že by boli výsadou len tínedžerov. Vzbudenie akéhokoľvek podozrenia, že čiapka je v skutočnosti niečim viac než len doplnkom k outfitu, je nemožné.

Podobne ako u predstavenej kravaty je aj špionážna kamery v čiapke technicky pekne nadupaná. Vysoko kvalitný o braz aj zvuk, WDR technológia, rozlíšenie 550 TV liniek či uhol záberu 78° povyšujú túto premyslenú vecičku z originálnej novinky na plnohodnotný, široko uplatniteľný špionážny a bezpečnostný produkt.    

Podnety zo zahraničia

V ponuke zahraničných špecializovaných špionážnych obchodov nájdeme množstvo všedných aj nápaditých riešení, kam je možné kameru umiestniť. Jedným z nich je špionážna kamera v okrasnom kameni, ktorá sa môže stať strážcom domova hlavne proti zlodejom a vandalom. Vonkajšok je koncipovaný tak, aby bol odolný voči extrémnym poveternostným podmienkam. Záhrada a priestor okolo domu sú tak pod stálym dohľadom bez toho, aby niekoho napadlo, že práve vďaka "šutru". Aj v tomto prípade je vnútro nabalené technikou úctyhodných parametrov. Rozlíšenie 2888x2160, mimoriadne široký uhol záberu 140°, kapacita pamäťovej karty 128GB či napríklad schopnosť vytvoriť až 60 snímkov za sekundu.

Nielen v oblečení a doplnkoch, ale taktiež v topánkach je možné ukryť nahrávacie alebo sledovacie zariadenie. A nemusí sa po každom jednať o komerčné účely. Tak napríklad CIA (federálna americká spravodajská služba) mala vraj čo do činenia s lakovkami, ktoré v pätnej časti skrývali mini vysielač pre zachytenie komunikácie. Legendami sú aj iné technické riešenia v tejto oblasti. Je nutné dodať, že nie vždy ide o výstrelky poslednej doby.. Web "oddee.com" vo svojom príspevku na túto tému spomína, že už v roku 1970 CIA vkladala sledovacie zariadenie do stromov s cieľom zachytiť informácie z Moskvy. Misia bola úspešná do tej doby, než ju agenti KGB odhalili.

Súčasné riešenia už predsa len vyzerajú o poznanie elegantnejšie a podobne ako v prípade iných technických produktov (GPS navigácia) sa aj zo špionážnych vecí slúžiacich pôvodne pre vojenské účely a spravodajské účely vyvinul sortiment pre širokú verejnosť a celú radu využitia. Dôkazom toho je, že niekoľko spomínaných príkladov a celá rada ďalších produktových variant, je dostupných aj u nás.

Použité zdroje:

https://www.spygadgets.com/hidden-camera-rock-with-4k-resolution/

https://www.oddee.com/item_98530.aspx

http://skryte-kamery.cz/

Páčil sa Vám tento článok?
Najobľúbenejšie kamerové systémy Najobľúbenejšie kamerové systémy Tradičné vs nízkospotrebové kamery Tradičné vs nízkospotrebové kamery

Diskusia

Tému zatiaľ nikto nekomentoval.

Do diskusie môžu prispievať len registrovaní a prihlásení užívatelia.