5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  predajna@SPYobchod.sk       Doprava a platba       Všetko o nákupe       Aktuality       Blog

Dlhodobý problém s vandalom vyriešený vďaka dverovému kukátku

03.02.2021 Špionážní technika v praxi
V našom byte sme už niekoľko rokov bojovali s jedným floutkom, ktorý robil neplechu, kde sa len dalo. Škody, ktoré za tie roky spôsobil, sa už vyšplhali rádovo na niekoľko tisíc eur a nespôsoboval škody len u nás. Pozná ho v podstate celá naša štvrť. Bohužiaľ mu všetko prechádzalo, lebo takmer nikdy neboli priame dôkazy či svedkovia. Aj keď zdravým rozumom a dedukciou bolo úplne jasné, že páchateľom je "Naša známa firma", nebolo to nič platné. A tak sme v dome odhlasovali inštaláciu špionážnych kamier.

Prvé kamery všetkým zmizli veľmi rýchlo. Chyba bola na našej strane. Ku kamerám sa dalo pristúpiť zozadu. A tak tu "niekto" vytrhol káble, tam ju niekto strhol celú a rozbil o stenu. A po každom sa tak stalo zrovna čírou náhodou zároveň s ďalšou vandalskou škodou v rovnakej dobe. Našťastie to boli obyčajné web kamery za pár eur, takže ich nešlo úplne dobre zabezpečiť proti vandalizmu.

Preto sme sa obrátili na predajcu profesionálnych bezpečnostných kamier. Rád by som na tomto miesto zmienil, že všetky kamery neskôr nainštalované v našom dome máme práve zo SPYobchodu, fungujú neskutočne dobre a spoľahlivo. Bohužiaľ ani tá najvhodnejšia kamera v našom dome nie je odolná proti vandalizmu a tak sme zakúpili pár skrytých kamier, ktoré monitorovali priestor klasických bezpečnostných kamier. Využili sme to, že špionážne kamery boli v hodnote väčšej než 200€, takže ich zničenie už nebol len priestupok.

Bohužiaľ časom objavil tieto skryté kamery a tak si v ich blízkosti dával pozor, alebo ich dočasne zneškodnil prelepením alebo zamazaním objektívu čiernou farbou. Raz takto do objektívu špionážnej kamery napchal pokrčený papierik, ktorý ale na jeho smolu vypadol. Myslel si, že ho kamera nevidí, chcel využiť príležitosť a zničiť druhú kameru, visiacu skoro 4 metro nad zemou. Demonštratívne sa postavil proti skrytej kamere o ktorej si myslel, že je zaslepená, ukázal na ňu prostredník a potom po skrinke s hasiacim prístrojom vyliezol ku kamere a odtrhol ju. Bingo! Máme priamy záznam z trestnej činnosti. Bohužiaľ, na polícii sme narazili na neaktivitu. Spísal sa protokol, priložil záznam a bolo vymaľované.

Inokedy zase kamery zaznamenali, ako v prízemí kradol elektro bicykle. To už je trestná činnosť v rádoch tisícok eur. Poisťovňa síce jeden bicykel (z dvoch) majiteľovi preplatila, polícia však znovu nič neurobila, páchateľ bol totiž v prevleku (kvôli kamerám) a údajne nebola možná identifikácia. Pritom ho tam každý poznal. Chvíľu predtým je vidieť, ako ide domov, všimne si bicykle, zastaví sa, uprene sa na bicykle pozerá a po chvíli mizne vo výťahu. O pár chvíľ neskôr prichádza výťah na prízemie, z neho vystupuje osoba v mikine s kapucňou cez hlavu a reflexnej veste. Rozhliadne sa a "nenápadne" vytiahne pákové kliešte, "cvak" a reťaz je precvaknutá. Osoba odchádza von. Za chvíľku príde iná osoba s batohom na chrbte, skontroluje reťaz a ide zasa von. Vráti sa, tento krát bez batohu, odmotá reťaz, berie bicykel a ide von. O pár minút neskôr sa vráti podobná osoba v reflexnej veste, odcvakne ďalšiu reťaz, berie bicykel a ide von. Záznam na úrovni celovečerného detektívneho filmu. Napriek tomu polícia tvrdila, že nemôže nič robiť.

Chcelo to niečo ostrejšieho. Niečo čo ho prichytí vo chvíli, kedy si pripadá nepozorovaný, kedy sa cíti ako Superman. Tak sme do pár bytových jednotiek naišntalovali digitálne dverové kukátka. Tieto kamery nakoniec mali ten pravý úspech. Bolo na nich vidieť, ako jeden deň do pivnice ukladajú krištáľové lustre, iný deň zase hore do bytu nosili horské bicykle. Čo ho nakoniec definitívne usvedčilo, boli záznamy z našich kamier toho v akom čase a oblečení opúšťal dom, ktoré sa porovnávali so záznamami objektov v susedstve, do ktorých sa vlúpal. Nebyť týchto supertajných kamier, tak by náš niekoľkoročný boj nemal konca ani dnes.

Tento príbeh nám poslal jeden z našich spokojných zákazníkov. Naše digitálne dverové kukátka pomohli už celej rade ľudí od problémov páchaných neslušnými susedmi.

Jedno z vytvorených videí, ktoré pomohlo dostať páchateľa za mreže

Nové produkty

Páčil sa Vám tento článok?
Špionážna kamera v boji proti príšernému nakladaniu so zvieratami Špionážna kamera v boji proti príšernému nakladaniu so zvieratami Bezpečnostná technika v boji proti lekárnickej kriminalite Bezpečnostná technika v boji proti lekárnickej kriminalite

Diskusia

Tému zatiaľ nikto nekomentoval.

Do diskusie môžu prispievať len registrovaní a prihlásení užívatelia.