Komunisti natočení pri korupčnom jednaní

Redaktorovi servera iDnes.cz v roli majiteľa herne sa podarilo natočiť Čeňka Milotu a Jiřího Dolejše z KSČM pri vyjednávaní o úplatku vo výške 1 000 000,- Kč výmenou za presadzovanie miernejšieho zákona o lotérii. Video zo skrytej kamery už bohužiaľ nie je dostupné a tak si tu môžete prečítať aspoň prepis stretnutia v preklade z českého jazyka.

Milota (reaguje na žiadosť o lobbing v Snemovni): Do začiatku septembra sa vám ozvem a poviem: Áno, sú tu dvaja ľudia, ktorí sa týmto otázkam venujú. Sú schopní vám odpovedať na vaše otázky, poďme sa pobaviť o nejakej možnosti. Pokiaľ sa jedná o darovanie peňazí, to je u nás spojené ešte s ďalšou vecou. To nemusí byť. To môžu byť aj iné veci. My máme haló noviny to možno viete, hej? Teda sme schopní inzerovať a v rámci inzercie sa dá proste čosi točiť. (...) A teraz nech si povieme, tak ešte povedzte, o čom sa asi bavíme.

Majiteľ herne: Ja som si hovoril tak milión korún.

Milota: Tak dobre. Poďme sa dohovoriť, že sa vám ozvem v priebehu štrnástich dní...

 

Na následnej schôdzke 21. Septembra už bol prítomný aj Jiří Dolejš

 

Majiteľ herne: My sme sa minule bavili o tom, že by som vám chcel dať peniaze na voľby. A chcel som sa s vami baviť aj o veciach: KDU-ČSL teraz prichádza s nejakou svojou kampaňou proti hracím automatom.

Dolejš: No, chcú osoliť licenciu.

Majiteľ herne: No práve. Za každý nový automat jeden milión. (...)

Milota: Pozrite sa, inžinier Dolejš je človek, ktorý zasadá v tých výboroch, ktorých sa to akosi môže týkať. Takže sme usúdili, že on je ten najpovolanejší, s ktorým tom môžete hovoriť. (...)

Dolejš: Konkrétnu konštrukciu zatiaľ nemáme, takže sa budeme musieť v prvom kroku dohodnúť, čo je v tejto chvíli medzi návrhmi, ako s tým prichádzajú jednotlivé strany. Až budú na stole, tak si môžeme povedať, ako človek, ktorý sa v tom orientuje, aký je váš názor, aký by boli konkrétne dopady na ten váš konkrétny obor podnikania. Poprípade sa poradiť, či by to nešlo vymyslieť inak, to znamená...

Majiteľ herne: To už je práve vaša parketa, či ste schopný nejakým spôsobom to bojkotovať...

Dolejš: Nie nie, bojkotovať...

Majiteľ herne: ... alebo to rozvrhnúť inak...

Dolejš: Jasné. Teda, všetci sa chcú predviesť, ale tie záujmy potom môžu byť už veľmi rôznorodé. Tak preto vravím: Tá konštrukcia toho zákona bude to obdobie, kedy by sme mali na sebe nezabudnúť, naopak si osviežiť kontakt a povedať si, toto je reálne, do toho pôjdeme. (...)

Majiteľ herne: Čo môžem urobiť pre to, aby ste to posunuli niekam inam?

Dolejš: Urobiť pre to to, že sa poradíme nad tým konkrétnym návrhom, čo je reálne a kde by sme videli nejakú slabú stránku, ako to posunúť. Nič viac... My buď sa rozhodneme, že prídeme s vlastným riešením alebo budeme oponovať riešenie ostatných politických klubov. (...)

Majiteľ herne: A teraz tá druhá vec. Bavili sme sa o nejakých peniazoch. Ja som vravel tuná pánovi inžinierovi Milotovi o jednom milióne korún. A takisto som vravel, že by som asi v tomto prípade nechcel byť vidieť.

Dolejš: Jasné, rozumiem, rozumiem.

Majiteľ herne: ... pretože sa dostávam do rizika, tak ako vy sa dostávate do rizika, že vás môže niekto obviniť z toho, že vlastne...

Dolejš: ... no ježíš. Vieme, ako to funguje. To znamená, že keď je to priamo dar od nejakého subjektu strane, tak to musíme zverejniť... a tak ďalej... teda sa musí nájsť iná forma.

Milota: Najjednoduchšia cesta je pre vás, aby sa tam objavila nejaká inzercia... Napríklad Haló noviny.

Dolejš: Inzercia. A tým pádom my môžeme znížiť svoju dotáciu. To, čo príde tam, o to okrátime svoju dotáciu. (...) Daňovo sa to musí doladiť.

Majiteľ herne: To nemusí byť moja inzercia na moje služby, ale môže to byť akákoľvek inzercia, ktorú zaplatím?

Dolejš: Tak, tak, tak.

Milota: Takto to môže byť.

Majiteľ herne: Máte skúsenosti, že to funguje?

Dolejš: Toto nie je problém. Ošetrený právne, bez problému. 

 


Prihlásenie

E-mailový spravodaj

Zľavy, akcie, novinky? Buďte prvý kto o nich vie. Zadajte svoj e-mail a nenechajte si ich ujsť.


Špeciálne prianie


captcha image

Najpredávanejšie tovary

 • Pero s kamerou ECONOMY, 720x480px  

  Pero s kamerou ECONOMY, 720x480px

  Ekonomický variant pera s kamerou. Pero nahráva v rozlíšení 720x480px.

 • Black box s otočnou 180° WiFi kamerou  

  Black box s otočnou 180° WiFi kamerou

  Nenápadný black box so skrytou kamerou vo Full HD 1080p kvalite. Kamera s rozlíšením 1,0 Mpx sa otáča v horizontálnom uhle až 180°. Disponuje detekciou pohybu, záznamy ovládáte i prehrávate zo svojho počítača alebo smartphonu.

 • Skrytá kamera vo flash disku 720x480px  

  Skrytá kamera vo flash disku 720x480px

  Skrytá kamera vo flash disku slúži na nahrávanie videa so zvukom, zhotovovanie fotografií a nahrávanie samotných audio záznamov.

 • Vonkajšia otočná HD WiFi IP kamera EasyN A1BF  

  Vonkajšia otočná HD WiFi IP kamera EasyN A1BF

  Vonkajšia otočná WiFi IP kamera s HD rozlíšením pre vzdialený dohľad. Kamera je vybavená IR diódami pre sledovanie v úplnej tme do vzdialenosti 20 metrov. Kamera je vybavená objektívom s 5x optickým zoomom a slotom na micro SD kartu o kapacite až 128GB.

 • Špionážna kľúčenka BASIC  

  Špionážna kľúčenka BASIC

  Základný variant špionážnej kľúčenky s rozlíšením 720x480px.