Kompletné zabezpečenie mobilu

Kompletné zabezpečenie mobilnej komunikácie

Mobilný telefón používame každý deň. Oznamujeme do neho citlivé dáta. Je v našej prítomnosti, keď sa bavíme o dôverných záležitostiach a skrátka sa už stal našou súčasťou. Málokto si ale uvedomuje, že mobilný telefón je dobrý sluha, ale zároveň môže byť aj zlý pán.

Mobilný telefón je v súčasnej dobe najväčšie bezpečnostné riziko väčšiny obyvateľov a zvlášť tých, ktorí zastávajú vysoké funkcie a vedia o informaciách, ktoré môžu mať pre niekoho iného hodnotu.

Hrozby súvisiace s použitím mobilného telefónu

HROZBA: Odpočúvanie okolia telefónu vo Vašej kancelárii
So spoluprácou mobilného operátora či za použitia GSM interceptoru je možné skryte aktivovať mikrofón na telefóne a počúvať tak cez neho jeho okolie. Hovoríte vo Vašej kancelárii o dôverných veciach? Mohli by tieto informácie niekoho zaujímať? Pokiaľ áno, potom je na mieste začať Vaše informacie chrániť.

OBRANA: Inteligentný detektor so šumovým generátorom GSM-safe III
Použitím špeciálneho stojanu na mobil GSM-safe III spoľahlivo ochránite Vašu kanceláriu, pred odpočúvaním cez mobilný telefón bez toho, aby ste akokoľvek museli znížiť Váš komfort.

GSM-safe III je vybavený inteligentným detektorom signálu v kombinacií so šumovým generátorom. GSM-safe III sa automaticky aktivuje po odložení mobilného telefónu a pri detekcii ľubovoľného bezdrôtového signálu Vás upozorní signalizačnou diódou, podľa ktorej okamžite spoznáte o aký typ signálu se jedná. Vo chvíli, keď zariadenie zaznamená možný hlasový prenos, tak sa automaticky spustí šumový generátor, ktorý ho úplne znemožní.

HROZBA: Odpočúvanie cez mobilný telefón behom jednania mimo kanceláriu
 

OBRANA: Inteligentný prenosný detektor so šumovým generátorom GSM-box II
Plní úplne rovnakú funkciu jako GSM-safe III. Naviac je však toto zariadenie prenosné a môžete ho tak mať kedykoľvek pri sebe. GSM-box II má rozmery trošku širšej kreditnej karty a môžete ho tak nosiť pripevnený na telefóne či v peňaženke.

HROZBA: Sledovánie mobilnej komunikácie
Zo zákona sú všetky hovory aj SMS správy uchovávané operátorom po dobu 6 mesiacov. Behom tejto doby sa tak môže ktokoľvek s oprávnením či správnými kontaktami k Vašim dôverným dátam dostať. Okrem toho môže Vašu mobilnú komunikáciu sledovať aj ľubovoľná súkromná osoba za použitia GSM interceptoru či odpočúvacej aplikácie. Útočník tak môže veľmi jednoducho počúvať Vaše telefónne hovory, sledovať SMS, polohu telefónu a všetku ďalšiu komunikáciu.

OBRANA: Šifrovanie mobilnej komunikácie
Jedinou spoľahlivou ochranou komunikácie vykonávanej cez mobilný telefón je jej šifrovanie. Pre šifrovanie komunikácie je možné použíť špeciálnu aplikáciu, šifrovacie čipy či špeciálne šifrovacie telefóny. Rôzne šifrovacie riešenia ponúka šifrované volania, šifrované SMS či šifrovaný prenos súborov.

GSM interceptor (tzv. Agáta)
Zariadenia používané nielen štátnym, ale aj súkromým sektorom, ktoré simuluje BTS a umožňuje útočníkovi určiť polohu, odpočúvať hovory a odpočúvaťokolie všetkých mobilných telefónov v okolí až niekoľko kilometrov okolo zariadenia.

Odpočúvací softvér                                                                                                                                      Špeciálna aplikácia, ktorá je veľmi cenovo dostupná a umožňuje úplne ovládnuť sledovaný telefón. Odpočúvacia aplikácia je vo vnútri telefónu úplne nedekovateľná a umožňuje počúvať všetky hovory, sledovať SMS, GPS lokáciu telefónu, odpočúvať okolie telefónu a mnoho ďalších funkcií.

Odpočúvanie mobilným operátorom
Zo zákona sú všetky hovory aj SMS správy uchovávané operátorom po dobu 6 mesiacov. Počas tejto doby sa tak môže ktokoľvek s oprávnením či správnymi kontaktami k Vašim dôverným dátam dostať. Mimo to je operátor schopný odpočúvať okolie Vášho telefónu aj vo chvíli, keď netelefonuje. Nepomôže Vám ani vypnutie mobilného telefónu či dokonca (u niektorých mobilov) vybratie batérie, pretože telefóny sú vybavené malou, tajnou záložnou batériou.


Prihlásenie

E-mailový spravodaj

Zľavy, akcie, novinky? Buďte prvý kto o nich vie. Zadajte svoj e-mail a nenechajte si ich ujsť.


Špeciálne prianie


captcha image

Najpredávanejšie tovary

 • Pero s kamerou ECONOMY, 720x480px  

  Pero s kamerou ECONOMY, 720x480px

  Ekonomický variant pera s kamerou. Pero nahráva v rozlíšení 720x480px.

 • Black box s otočnou 180° WiFi kamerou  

  Black box s otočnou 180° WiFi kamerou

  Nenápadný black box so skrytou kamerou vo Full HD 1080p kvalite. Kamera s rozlíšením 1,0 Mpx sa otáča v horizontálnom uhle až 180°. Disponuje detekciou pohybu, záznamy ovládáte i prehrávate zo svojho počítača alebo smartphonu.

 • Skrytá kamera vo flash disku 720x480px  

  Skrytá kamera vo flash disku 720x480px

  Skrytá kamera vo flash disku slúži na nahrávanie videa so zvukom, zhotovovanie fotografií a nahrávanie samotných audio záznamov.

 • Špionážna kľúčenka BASIC  

  Špionážna kľúčenka BASIC

  Základný variant špionážnej kľúčenky s rozlíšením 720x480px.

 • GSM odposluch N9  

  GSM odposluch N9

  GSM odposluch N9 vyniká obzvlášť vďaka svojmu veľmi výhodnému pomeru výkonu a ceny. Odposluch N9 disponuje veľmi malými rozmermi (je menší ako krabička od zápaliek) a dvomi kvalitnými mikrofónmi.