Ako vybrať kameru pre vzdialené sledovanie

Ako vybrať kameru pre vzdialené sledovanie

IP kamera - riešenie pre vzdialený dohľad

IP kamera sa prostredníctvom vášho routera pripojí na internet a jej obraz potom môžete sledovať odkiaľkoľvek z mobilného telefónu, tabletu či PC. Všetky naše IP kamery sú dodávané vrátane aplikácie pre Android / iOS, pomocou ktorej je možné kameru ľahko ovládať a sledovať jej obraz.

Aplikácie podporujú tzv. push notifikácie, ktoré sú využívané hlavne pri detekcii pohybu. Výsledok je potom taký, že akonáhle kamera zaznamená pohyb, tak vám zapípá mobil.

K tomu aby IP kamera mohla komunikovať na diaľku je nutné pripojiť ju k modemu. Možnosti zapojenia si môžete prezrieť na nasledujúcej schéme.

Diagram zapojenia IP kamier

Typy IP kamier

 • Káblové IP kamery - nutné prepojiť s routerom pomocou LAN káblu. Tieto kamery sú náročnějšie na inštaláciu
 • WiFi IP kamery najobľúbenejšia forma IP kamier. Kameru nie je nutné prepájať s routerom káblom, ale stačí ju pripojiť iba na jeho WiFi sieť, čo veľmi uľahčí inštaláciu. 
 • 3G / 4G IP kamery - špeciálne IP kamery, ktoré sú vybavené vlastným 3G / 4G modulom. Do kamery potom stačí vložiť SIM kartu a nie je nutné ju pripájať k žiadnemu routeru. 3G / 4G kamery sú vhodné pre použitie hlavne v miestach, kde nie je zavedený pevný internet. Napríklad na chatách, pozemkoch, stavbách atd.

Pri detekovaní pohybu IP kamera okamžite odošle upozornenie na mobilný telefón

NVR - riešenie pre nahrávanie z viac IP kamier na jednom mieste

Aby bol bezpečnostný systém naozaj efektívny, je vhodné ukládať všetky záznamy do externého záznamového zariadenia, tzv. NVR (Network Video Recorder). Do NVR je možné vložiť hard disk o kapacite až niekoľko TB (1TB = 1000GB). V prípade, že niekto poškodí kameru, tak vďaka NVR o vytvorené záznamy neprídete. Tu si môžete zobraziť ponuku NVR.

Druhou funkciou NVR je, že dokáže zjednotiť obsluhu viac IP kamier pod jednu aplikáciu. Každý výrobca IP kamier využíva vlastnú aplikáciu pre ich obsluhu. Ak máte teda viac kamier od rôznych výrobcov, musíte potom k ich obsluhe prepínať medzi jednotlivými aplikáciami. Ak zjednotíte všetky kamery pod jedno NVR, potom ich môžete obsluhovať cez jedinú aplikáciu.

Zapojenie IP kamier do NVR

Bežná či skrytá kamera?

Každý typ má svoje výhody. Ak chcete aby kamerový systém plnil i preventívnu funkciu, potom je vhodnejšie použiť tradičné kamery. Naopak ak chcete útočníka nachytať priamo při čine, potom sa nezaobídete bez skrytej kamery. Skryté kamery môžu slúžiť i ako doplnkový bezpečnostný prvok k bežným kamerám, kde skrytá kamera namierená na bežnú kameru môže zachytiť vandala, ktorý sa kameru bude snažit poškodiť.

Skryté alebo bežné kamery?

Fotopasca alebo IP kamera?

Fotopasce sú veľmi efektívnym nástrojom, hlavne pre zabezpečenie priestorov, kde nie je privedené napájanie. Fotopasca totiž vydrží z batérie až 6 mesiacov v prevádzke. Vyššie modely fotopascí sú schopné pri detekcii pohybu vytvoriť fotografiu a odoslať ju cez MMS. Pri odosielaní MMS však môže byť medzi jednotlivými obrázkami veľké oneskorenie a preto môže byť v určitých prípadoch vhodnejšie použiť IP kameru, ktorá umožňuje sledovanie v reálnom čase.

Zabezpečenie chaty či pozemku kde je privedená elektrina

Ak je v mieste zavedený internet je možné použiť bežné IP kamery, či skryté IP kamery, ktoré vám umožnia nahrávanie, vzdialené sledovanie v reálnom čase i okamžité upozornenie na mobil pri detekcii pohybu.

Ak nie je v mieste privedený internet, je možné použiť buď bežné 3G IP kamery alebo skryté 3G IP kamery, ktoré plnia rovnakú funkciu ako bežné IP kamery, ale vďaka integrovanému 3G modulu sa nepotrebujú pripájať k internetu prostredníctvom externého routeru. Pre pripojenie k internetu stačí do kamery vložiť dátovú SIM kartu.
TIP: Niekoľko 3G IP kamier v jednom objekte je možné nahradiť bežnými IP kamerami v kombinácii s externým 3G / 4G modemom.

Viac IP kamier pripojených k 3G modemu

Zabezpečenie objektu kde nie je privedená elektrina

Fotopasca ponúka najlepší pomer ceny a výkonu, každopádne nie vždy bude fotopasca dostačujúca. Hlavne preto, že neumožňuje sledovanie obrazu v reálnom čase.

3G IP kamera s nezávislým dobíjaním najčastejšie zo solárnych panelov v kombinácii s vysokokapacitnou batériou ponúka neporovanetelne vyšší komfort sledovania než fotopasca, v každom prípade i náklady sú výrazne vyššie. Solárne 3G kamerové systémy vyrábame na zákazku. Ak máte záujem o ponuku, neváhajte nás kontaktovať.

Secutron Monitor


Prihlásenie

E-mailový spravodaj

Zľavy, akcie, novinky? Buďte prvý kto o nich vie. Zadajte svoj e-mail a nenechajte si ich ujsť.


Špeciálne prianie


captcha image

Najpredávanejšie tovary

 • Pero s kamerou ECONOMY, 720x480px  

  Pero s kamerou ECONOMY, 720x480px

  Ekonomický variant pera s kamerou. Pero nahráva v rozlíšení 720x480px.

 • Black box s otočnou 180° WiFi kamerou  

  Black box s otočnou 180° WiFi kamerou

  Nenápadný black box so skrytou kamerou vo Full HD 1080p kvalite. Kamera s rozlíšením 1,0 Mpx sa otáča v horizontálnom uhle až 180°. Disponuje detekciou pohybu, záznamy ovládáte i prehrávate zo svojho počítača alebo smartphonu.

 • Skrytá kamera vo flash disku 720x480px  

  Skrytá kamera vo flash disku 720x480px

  Skrytá kamera vo flash disku slúži na nahrávanie videa so zvukom, zhotovovanie fotografií a nahrávanie samotných audio záznamov.

 • Vonkajšia otočná HD WiFi IP kamera EasyN A1BF  

  Vonkajšia otočná HD WiFi IP kamera EasyN A1BF

  Vonkajšia otočná WiFi IP kamera s HD rozlíšením pre vzdialený dohľad. Kamera je vybavená IR diódami pre sledovanie v úplnej tme do vzdialenosti 20 metrov. Kamera je vybavená objektívom s 5x optickým zoomom a slotom na micro SD kartu o kapacite až 128GB.

 • Špionážna kľúčenka BASIC  

  Špionážna kľúčenka BASIC

  Základný variant špionážnej kľúčenky s rozlíšením 720x480px.