5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  predajna@SPYobchod.sk       Doprava a platba       Všetko o nákupe       Aktuality       Blog

Chráňte svoje deti pred online zoznamkami

Hovorte o online zodpovednosti

Dnešné deti sa rodia s internetom. Akokoľvek by ich rodičia chceli chrániť pred svetom nevhodného obsahu a nebezpečných online stretnutí, jednoducho to nie je možné.

Je dôležité, aby ste sa so svojimi deťmi porozprávali o zodpovednom správaní v online svete, vrátane vyhýbania sa určitým aplikáciám, chatovacím miestnostiam a webovým stránkam len pre dospelých - a prečo. Žijeme vo svete, kde sa dejú veci ako znásilnenie detí a našou zodpovednosťou je zabezpečiť, aby naše deti mali znalosti a nástroje na riešenie rizikových situácii.

Jednotlivci sú zodpovední za svoje vlastné činy. To znamená, že zatiaľ čo spoločnosti ako Grindr a Tinder sú zodpovedné za implementáciu bezpečnostných opatrení a jasných podmienok služby, je to práve používateľ, kto je zodpovedný za svoje činy.

Ak neplnoletí obchádzajú kontroly overenia veku, je na rodičoch, aby ich brali na zodpovednosť za porušenie pravidiel. Zoznamovacie aplikácie nie sú určené pre maloletých a to, čo sa stane potom, nemožno úplne označiť za zodpovednosť spoločnosti. Uistite sa, že vaše deti chápu riziká spojené s účasťou na aktivitách pre dospelých a že tento rozhovor vediete pre ich vlastnú bezpečnosť.

Nainštalujte softvér rodičovského monitorovania

Inštalácia softvéru rodičovskej kontroly, ako je Odpočúvanie Android Premium, Vám umožní presne vidieť, ktoré aplikácie si vaše deti stiahli do svojich telefónov, ako aj ich aktivitu v rámci týchto aplikácii. Venuje sa váš neplnoletý syn na Grindri alebo vaša dcéra flirtuje so staršími mužmi na Tinderi? Máte právo to vedieť a chrániť ich.

Aplikácia Vám dáva možnosť monitoringu aplikácie Tinder:

  • odoslané a prijaté správy
  • obrázky GIF
  • profilové fotky
  • profilové obrázky priateľov
  • názvy konverzácii
  • podpora smajlíkov

Priznajme si to, deti sú mimoriadne technicky zdatné a dokonca aj overenie veku na svetovej úrovni je pre väčšinu ľudí ľahké. To znamená, že konverzácia o online zodpovednosti nemusí stačiť na to, aby zabránila našim deťom naplánovať si stretnutie s dospelým, ktorý je dvakrát starší.

Spoločne to zvládneme

Pamätajte, že vaše deti nezabúdajú na skutočnosť, že sa dejú zlé veci. Bohužiaľ, tieto zlé veci sa dejú rýchlejšie ako kedykoľvek predtým. Preto je dôležitejšie ako kedykoľvek predtým vybaviť našu mládež správnymi usmerneniami, znalosťami a nástrojmi na bezpečnú existenciu online.

Kým sa korporácie a tvorcovia politík nedohodnú na vhodných opatreniach na zaručenie bezpečných aplikácií odolných voči veku, je v rukách rodičov, aby poskytli ďalšiu úroveň zabezpečenia.

Inštalácia softvéru na monitorovanie rodičov, ako je Odpočúvanie Android Premium, môže znamenať rozdiel medzi nevinnosťou vášho dieťaťa a celoživotným premýšľaním, čo keby sme urobili niečo inak.
 

Páčil sa Vám tento článok?

Diskusia

Tému zatiaľ nikto nekomentoval.

Do diskusie môžu prispievať len registrovaní a prihlásení užívatelia.