5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  predajna@SPYobchod.sk       Doprava a platba       Všetko o nákupe       Aktuality       Blog

Ako zaistiť priestor pred dverami proti vandalizmu

09.02.2021 Tipy pre riešenia konkrétnych situácií
Musím mať prehľad o priestore pred dverami do svojho bytu. To je veta, ktorú od zákazníkov počúvame pomerne často. Najčastejším dôvodom zaobstarania skrytej kamery je vandalizmus alebo dokonca obava o vlastné zdravie. Poďme sa pozrieť na eventuality zabezpečenia priestoru pred dverami.

Digitálne dverové kukátka

Bezkonkurenčne najlepším riešením pre dohľad nad priestorom pred dverami sú špeciálne dverové kukátka s kamerou.

Sú lacné, jednoducho sa inštalujú, vedia nahrávať pri detekcii pohybu aj komunikovať cez WiFi.

Ak chcete dopadnúť páchateľa priamo pri čine, využite diskrétne modely kukátkových kamier, ktoré zvonka vyzerajú ako bežné kukátko. Naopak pokiaľ chcete, aby digitálne kukátko plnilo skôr preventívnu funkciu, potom sa vám bude hodiť skôr tradičné, nemaskované kukátko s kamerou.

Diskrétne kukátka

+ najlepší prostriedok na zachytenie páchateľa priamo pri čine
+ vhodné pre použitie vo chvíli, kedy je páchateľ obozretný

- trošku vyššia cena
- potrebujú mať stále napájanie

Klasické kukátka s kamerou

+ môžu fungovať z vlastnej batérie
+ plnia preventívnu funkciu

- vyššie riziko úmyselného poškodenia
- nižšia šanca nachytania páchateľa pri čine

Časté otázky k digitálnym kukátkam s kamerou

Je digitálne dverové kukátko v súlade s GDPR?

V zásade je možné povedať, že digitálne dverové kukátko je možné prevádzkovať v prípade, že ho používate za účelom ochrany vlastného majetku a nie k monitorovaniu pohybu susedov na verejných priestoroch.

Viac v článku Digitálne dverové kukátka a GDPR.

Ako nainštalovať dverové kukátko s kamerou?

Kukátkové kamery sa inštalujú v princípe rovnako, ako bežné dverové kukátka. Stačí teda demontovať pôvodné kukátko a digitálne kukátko nainštalovať miesto neho. Priemer kukátkových kamier je väčšinou rovnaký, ako priemer bežných kukátok a tak vo väčšine prípadov ani nebudete musieť upravovať otvor na dverách.

V prípade, že vyberiete kukátko, ktoré potrebuje stále napájanie, tak je k nemu ešte nutné priviezť napájací kábel.

Upozorní ma kukátko na mobil pri detekcii pohybu?

Áno, kukátka vedia upozorniť na mobil pri detekcii pohybu. Pre tento prípad sa pozrite na ponuku digitálnych dverových kukátok s WiFi.

Najlepšie dverové kukátko pre diskrétne zabezpečenie

Pozrite sa na  bezkonkurenčne najlepšie kukátko na trhu od značky Secutek, ktoré dokáže dokonale ochrániť priestor pred vašim bytom. Kukátko vie všetko, čo potrebujete:

  • Full HD rozlíšenie
  • Super široký 180° uhol záberu
  • Neviditeľné nočné videnie
  • Okamžité upozornenie na mobil pri detekcii pohybu
  • Online náhľad cez mobil, aj možnosť prehrávania záznamov
  • Nahrávanie pri detekcii pohybu
  • Nahráva video vrátane zvuku

Pokiaľ je na chodbe tma

V prípade, že na chodbe nie sú inštalované pohybové senzory na rozsvietenie svetiel a na chodbe je tak v noci úplná tma, tak ani to nie je problém.

V ponuke totiž máme aj digitálne dverové kukátka s nočným videním. Pokiaľ chcete, aby kukátko bolo úplne diskrétny, zvoľte model s 940nm IR prisvietením, ktorý je pre okoloidúceho úplne neviditeľný. V prípade, že má kukátko plniť skôr preventívnu funkciu, potom zvoľte model s 840nm IR prisvietením, pri ktorom okoloidúcu vidí v noci slabo svietiace červené bodky.

Pokiaľ je ale na chodbe úplná tma, jedinou možnosťou je použiť buď kameru s integrovaným, či pridať externé IR prisvietenie. Externé IR prisvietenie je možné použiť buď samostane alebo ho zakamuflovať do určitého predmetu. Napríklad pohybového čidla či kvetináča.

Ďalšou možnosťou je inštalovať pred svoje dvere svetlo, automaticky spínané pohybovým senzorom. V určitých situáciách môže stačiť použiť aj priestorový odposluch, na ktorom síce páchateľa neuvidíte, môžete ho rozpoznať podľa jeho hlasu.

Ďalšie alternatívy

Pokiaľ použitie digitálneho dverového kukátka s kamerou nie je v danej situácii možné, existujú aj iné alternatívy. Väčšinou je však ich použitie zložité a aj finančné náročnejšie.

Trubičkové minikamery

Miniatúrne kamery s trubičkovým tvarom, známe aj ako inšpekčné kamery, sú perfektným riešením, pokiaľ z určitého dôvodu nie je možné nainštalovať kameru v dverovom kukátku. Stačí vyvŕtať otvor cez stenu a kameru do nej následne vsunúť. Bežne je možné zakúpiť trubičkové kamery s priemerom cca 3-4mm. Pokiaľ si priplatíte zhruba desaťnásobok, je možné zaobstarať aj kameru s priemerom menším než 1mm.

t

Skrytá kamera nainštalovaná na chodbe

Ďalšou variantou je inštalovať kameru priamo na chodbu. Pre tieto účely sú vhodné kamery s kamuflážou v takých predmetoch, ktoré sa na chodbách normálne vyskytujú. Ako napríklad:

V prípade inštalácie takéhoto typu kamery je dobré mať na pamäti, že vandal miesto pravdepodobne pozná a preto je potrebné kamery nainštalovať tak, aby mu nebol nový predmet ihneď nápadný. Dymový senzor namontovaný na strope sa v tomto ohľade javí najlepšie, pretože na strop sa ľudia pozerajú len veľmi málo.

Páčil sa Vám tento článok?
Ako sa brániť proti vydieraniu? Ako sa brániť proti vydieraniu? Nenechajte sa obrať o cennosti v hotely! Nenechajte sa obrať o cennosti v hotely!

Diskusia

Tému zatiaľ nikto nekomentoval.

Do diskusie môžu prispievať len registrovaní a prihlásení užívatelia.