5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  predajna@SPYobchod.sk       Doprava a platba       Všetko o nákupe       Aktuality       Blog

Ako vybrať kameru pre vzdialené sledovanie

03.12.2018 Sprievodca výberom

IP kamera - riešenie pre vzdialený dohľad

IP kamera sa prostredníctvom vášho routeru pripojí na internet a jej obraz potom môžete sledovať odkiaľkoľvek z mobilného telefónu, tabletu či PC. Všetky naše IP kamery sú dodávané vrátane aplikácie pre Android / iOS, pomocou ktorej je možné kameru jednoducho ovládať a sledovať jej obraz.

Aplikácie podporujú tzv. push notifikácie, ktoré sú využívané hlavne pri detekcii pohybu. Výsledok je potom taký, že akonáhle kamera zaznamená pohyb, tak vám pípne mobil.

K tomu, aby IP kamera mohla komunikovať na diaľku, je nutné, pripojiť ju do modemu. Možnosti zapojenie si môžete prezrieť na nasledovnom obrázku.

Diagram zapojení IP kamer

Typy IP kamier

Drátové IP kamery - nutné prepojiť s routerom pomocou LAN kábla. Tieto kamery sú náročnejšie na inštaláciu
WiFi IP kamery - najobľúbenejšia forma IP kamier. Kameru nie je nutné prepájať s routrom káblom, ale stačí ju pripojiť iba na jeho WiFi sieť, čo veľmi uľahčí inštaláciu
3G / 4G IP kamery - špeciálne IP kamery, ktoré sú vybavené vlastným 3G /4G LTE modemom. Do kamery stačí vložiť SIM kartu a nie je nutné ju pripájať k žiadnemu modemu. 3G / 4G kamery sú vhodné na použitie hlavne v miestach, kde nie je pevný internet. Napríklad chaty, stavby, statky, skládky a pod.

Najobľúbenejšie IP kamery

NVR - riešenie pre nahrávanie z viacero IP kamier na jednom mieste

Aby bol bezpečnostný systém naozaj efektívny, je vhodné ukladať všetky záznamy do externého nahrávacieho zariadenia, tzv NVR (Network Video Recorder). Do NVR je možné vložiť pevný disk s kapacitou až niekoľko TB (1TB = 1000GB). V prípade, že niekto poškodí kameru, tak vďaka NVR o záznamy neprídete.

Druhou funkciou NVR je, že dokážete zjednotiť obsluhu viacerých IP kamier pod jednu aplikáciu. Každý výrobca IP kamier využíva vlastnú aplikácie, na ich obsluhu. Ak máte teda viac kamier od rôznych výrobcov, musíte potom na ich obsluhu prepínať medzi jednotlivými aplikáciami. Ak zjednotíte všetky kamery pod jedno NVR, potom ich všetky môžete obsluhovať cez jedinú aplikáciu.

Zapojení IP kamery do NVR

Běžná či skrytá kamera?

Každý typ má svoje výhody. Ak chcete aby kamerový systém plnil aj preventívnu funkciu, potom je vhodnejšie použiť tradičné kamery. Naopak ak chcete útočníka nachytať priamo pri čine, potom sa neobídete bez skrytej kamery. Skryté kamery môžu slúžiť aj ako doplnok k bežným kamerám, kde skrytá kamera namierená na bežnú kameru, môže zachytiť vandala, ktorý sa kameru bude snažiť poškodiť.Skrytou nebo běžnou IP kameru?

Najobľúbenejšie skryté IP kamery

Fotopasca alebo IP kamera?

Fotopasce sú veľmi efektívnym nástrojom, hlavne na zabezpečenie priestorov, kde nie je elektrina. Fotopasce totiž vydržia z batérii v prevádzke až 6 mesiacov. Vyššie modely fotopascí sú schopné pri detekcii pohybu vytvoriť fotografiu a odoslať ju cez MMS. Pri odosielaní MMS však môže byť medzi jednotlivými obrázkami veľká odozva a preto môže byť v určitých prípadoch vhodnejšie použiť IP kameru, ktorá umožňuje sledovanie v reálnom čase.

Zabezpečenie chaty či pozemku kde je privedená elektrina

Ak je v mieste zavedený internet, je možné použiť bežné IP kamery, či skryté IP kamery, ktoré vám umožnia nahrávanie, vzdialené sledovanie v reálnom čase a okamžité upozornenie na mobil pri detekcii pohybu.

Ak nie je v mieste zavedený internet, je možné použiť buď bežné 3G / 4G LTE IP kamery alebo skryté 3G IP kamery, ktoré plnia rovnakú funkciu ako bežné IP kamery, ale vďaka integrovanému modemu ich nie je nutné pripájať k internetu. Na prepojenie k internetu stačí do kamery vložiť SIM kartu.

Propojení IP kamer s 3G / 4G modemem

Zabezpečenie objektu kde nie je zavedená alektrina

Fotopasca ponúka najlepší pomer ceny a výkonu, avšak nie vždy bude fotopasca dostačujúca. Hlavne preto, že neumožňuje sledovanie obrazu v reálnom čase.

4G IP kamera s nezávislým dobíjaním, najčastejšie so solárnym panelom v kombinácii s vysokokapacitnou batériou ponúka neporovnateľne vyšší komfort sledovania než fotopasca, avšak obstarávacie náklady sú výrazne vyššie. Solárny 3G kamerové systémy vyrábame na zákazku.

Secutron Monitor SE-M

Najširšia ponuka

Cez 5000 produktov

​Zákazková výroba

Od návrhu až po realizáciu

Diskrétne doručenie

Bez údajov o e-shope

​Špecialista v obore

Viac než 5 rokov v obore