5028a44eb655e101dd25720970f9dfd8.svg  predajna@SPYobchod.sk       Doprava a platba       Všetko o nákupe       Aktuality       Blog

Ako vybrať IP kameru

IP kamery sa stávajú stále obľúbenejším zabezpečovacím prvkom. Napomáha tomu fakt, že ich konfiguráciu už nemusí uskutočňovať odporník, ako tomu bolo skôr, ale zvládne ju aj laik. IP kamery vám pomôžu zabezpečiť rodinný dom, kanceláriu aj obchod. Niektoré modely sú vybavené možnosťou obojstrannej komunikácie a môžu tak nahradiť aj detskú pestúnku.

Základné tipy pri výbere IP kamery

  • rozhodnite sa, či chcete samostatnú IP kameru alebo ucelený kamerový systém
  • rozhodnite sa, či kamera má byť statická alebo pohyblivá (PTZ)
  • ak má byť kamera vnútri, vyberajte z indoorových kamier; je zbytočné priplácať za outdoorové prevedenie
  • ak chcete okrem online náhľadu záznamy aj ukladať, sú najefektívnejšie IP kamery s integrovaným SD slotom
  • pomocou mnohých rôznych filtrov si nechajte zobraziť IP kameru presne pre vás

Najčastejšie otázky pri výbere IP kamery

Zvládnem si kameru nastaviť sám?
Ak kamera podporuje P2P technológiu (všetky IP kamery z našej ponuky ju štandardne podporujú), tak je základné nastavenie veľmi jednoduché.

Vedia IP kamery nahrávať?
Štandardne je možné ukladať obraz z IP kamery do externého sieťového video rekordéru (NVR). Ak je však kamera vybavená slotom pre pamäťovú kartu, môže ukladať video priamo na ňu.

Čo znamená PTZ?
Skratka PTZ znamená Pan Tilt Zoom. Označujú sa tým IP kamery, ktoré je možné otáčať a zoomovať.

Drôtovú alebo bezdrôtovú?
Pri kúpe bezdrôtovej IP kamery ušetríte čas pri montáži. Je však nutné mať na pamäti, že IP kamery neustále prenášajú veľké množstvo dát a preto aj malý výpadok signálu môže spôsobiť problém s prenosom. Ak zvažujete bezdrôtový kamerový systém, odporúčame najskôr skontrolovať silu WiFi signálu v miestach, kde budete kamery umiestňovať.

Dôležité parametre pri výbere IP kamery

Rozlíšenie kamery

IP kamery majú bežne rozlíšenie od HD720p až po 4K. Čím väčšie rozlíšenie, tým viac detailov na zábere z IP kamery uvidíte. Majte však na pamäti, že väčším rozlíšením rastú aj nároky na pamäť a rýchlosť internetového pripojenia.

Sveteľná citlivosť

Čím lepšia sveteľná citlivosť, tým lepšie uvidí kamera v zlých svetelných podmienkach. Svetelná citlivosť je daná svetelnosťou objektívu, ktorá sa uvádza písmenkom f a čím je hodnota f nižšia, tým je svetelnosť objektívu lepšia. Svetelnou citlivosť kamery ovplyvňuje aj citlivosť snímača, ktorá je udávaná v LUXoch. Opäť platí, že čím menšie číslo, tým je citlivosť lepšia.
V prípade, že je kamera vybavená IR prisvietením, tak pri poklese intenzity svetla pod kritickú úroveň sa prisvietenie automaticky aktivuje a umelo si tak svetelné podmienky vylepší.

Alarmy

Je štandardom, že sú kamery vybavené detekciou pohybu, pri ktorej vás upozornia buď push notifikáciou, odoslaním emailu či akustickým signálom.

Ukladanie záznamu

Záznam je štandardne ukladaný buď do vzdialeného PC so spusteným príslušným programom alebo do NVR. Určité modely disponujú slotom na vlastnú pamäťovú kartu.

Odolnosť

Niektoré IP kamery sú vhodné iba pre indoorové použitie, iné naopak aj do extrémnych podmienok. Odolnosť je udávaná značkou IPXX. Napríklad IP66. Čím je číslo IP väčšie, tým je odolnosť vyššia. Na prevádzkovanie IP kamery v extrémnych podmienkach by malo byť zariadenie vybavené vlastným vetrákom a ohrevom.

Páčil sa Vám tento článok?
Šikovní pomocníci do školy Šikovní pomocníci do školy Čo je to špionážna technika a k čomu slúži Čo je to špionážna technika a k čomu slúži

Diskusia

Tému zatiaľ nikto nekomentoval.

Do diskusie môžu prispievať len registrovaní a prihlásení užívatelia.